“Якщо ви справді цікавитеся історією, політикою, культурою, хочете дізнатися, як влаштований світ, тоді ця програма для вас.”
Даниїл Медяковський – студент четвертого курсу програми “Artes Liberales: Історія” відповідає на найпоширеніші запитання про навчання в УКУ.
Яку історію і які мови ви вчите?
Впродовж навчання ми вивчаємо основні етапи формування сучасного західного світу, розглядаючи ключові події найбільших держав (Франції, Німеччини, Великобританії, США). Окрім цього паралельно вивчаємо історію України, те, якою вона була в ті самі часи, що робить розуміння епохи доволі обширним. Це дає краще бачення світових процесів та того, як вони позначалися саме на нашій історії. Також є безліч спецкурсів, де можна детальніше вивчати конкретні періоди чи історію певної країни. До прикладу – італійський ренесанс, центральну Європу, Іспанську чи Британську імперії та інше. Також на самих парах ми розгадаємо різноманітні політичні процеси, культурні, побутові, релігійні – намагаємось охопити епоху повністю з різними її сторонами. Якщо хочете дізнатися більше, переходьте за посиланням на карту курсів програми Історія.
Якщо говорити про мови, то, беззаперечно, великий акцент саме на англійську. З цього предмету в нас найбільше кредитів, адже згодом на 3 та 4 курсах є обов’язковим відбування пар з англійською мовою викладання. До прикладу, в мене було так, що 4 з 8 предметів викладалися саме англійською мовою. Крім цього УКУ дає можливість вивчити й інші мови. Так на 2 році навчання в нас була можливість обрати ще одну іноземну. Це могла бути іспанська, французька чи німецька. Також в університеті можна взяти курси іноземних мов додатково, за доволі таки низьку ціну, серед них є вже вище перелічені мною мови, а також італійська та польська.
Якщо я трохи погано знаю історію, чи є шанс вступити?
Звісно, є шанс, адже сюди ви приходите саме вивчати історію, а не викладати. Беззаперечно, вам було б набагато краще знати базу, тобто те, що ви вивчали в школі, це вам би часто могло допомогти, щонайменше, аби мати краще уявлення описуваних процесів. Однак, я вважаю, що головне бажання і любов до цього. Якщо ви справді цікавитеся історією, політикою, культурою, ви хочете дізнатися більше про те як влаштований світ і чому він саме такий сьогодні, тоді ця програма справді для вас.
Наскільки складне навчання? Чи залишається час на волонтерство і відпочинок?
Навчання доволі складне, адже надається багато матеріалів для опрацювання і на це потрібен час. Однак, це не критично і ви точно матимете достатньо часу аби погуляти, поволонтерити чи зайнятися іншими справами.
З якого курсу можна починати працювати? Як це поєднувати з парами?
Працювати можна з будь-якого курсу, однак, тут вже питання, як вам вдасться поєднувати роботу із навчанням. УКУ хоче, щоб навчання було пріоритетним для вас, тому якщо й є робота, то вона не має накладатися з парами, адже рідко коли вам дозволять відпрацьовувати багато занять через таку причину. Тому, якщо є потреба працювати, найкраще це фріланс, щось зі гнучким графіком, який ви зможете підкоригувати.
Навчання на цій програмі недешеве. Чи можна мати стипендію?
Справді, ціни зараз ростуть на все і навчання не виключення. На щастя, УКУ має багато жертводавців, які готові покривати частину витрат студентів за навчання. Є різні види стипендій, до прикладу: академічно-соціальна , соціальна, стипендія від факультету. Вони можуть покривати різні відсотки, це може бути і 100% і 20%. Важливо в цьому всьому відповідати критеріям стипендії на котру ви подаєтеся, бути активним студентом, мати волонтерську діяльність та не мати талонів. Тут ви можете дізнатися трішки більше про стипендії у 2022 році.
Хто ваші викладачі?
Це висококваліфіковані історики, за спиною яких багато опублікованих книг ,статей, проведених досліджень та інших здобутків. Серед них є такі відомі історики як Ярослав Грицак, Вадим Ададуров, Марʼяна Долинська, Богдан Чума, Олександр Зайцев,Тетяна Зайцева та інші. Це справді розумні люди, які володіють дуже широкими заннями, а їхній підхід до історії важко назвати однобоким чи субʼєктивним, що допомагає дивитися на питання більш критично, аналізувати та дискутувати.
Якщо матимеш інші запитання про навчання та студентське життя, пиши мені в соцмережах