Соціально-академічна знижка для бакалаврату: як абітурієнтам УКУ поборотися за оплату навчання ще до вступу

– Що передбачає впровадження нової опції до знижкової системи?
Іванка: В УКУ діє політика фінансової підтримки студентів з певним набором знижок: соціальна, академічна, а відтепер і соціально-академічна. Остання створена для допомоги студентам, які не можуть самостійно оплатити за навчання і водночас мають високі академічні показники при вступі. Таким охочим потрібно пройти відбір задовго до подачі документів в університет, тобто цього року вже в лютому. Уже на момент вступу виш знатиме претендентів на отримання такої знижки, яка передбачає в свою чергу 100% оплату за перший і другий роки навчання, а також 50% за третій та четвертий. Кожна з одинадцяти бакалаврських програм надаватиме до 5 таких знижок.
– Які переваги соціально-академічна знижка дає університету?
Ганнуся: Перш за все, ми завжди чекаємо студентів, які мають високі академічні показники, добре складають ЗНО та є соціально активними. Ця знижка дозволяє заохотити таких вступників обирати саме наш університет. Випускники, які після школи взяли gap year, десь працювали чи волонтерили, можуть поділитися досвідом на одному з етапів відбору. У результаті програма набирає не тільки вмотивованих, а й розвинених студентів.
Іванка: Крім того, студенти повинні мати певний соціальний критерій, коли подаються на таку знижку. Таким чином можливість навчатися отримають і ті, що не можуть покрити вартість навчання самостійно.
– Як відбуватиметься інформування майбутніх вступників про таку можливість?
Ганнуся: Залучення абітурієнтів протягом попередніх вступних кампаній теж починалося з лютого. Так, ми комунікували на консультаціях-особистих зустрічах зі студентами, на днях відкритих дверей, під час візитів до шкіл у різних містах України. Уже на місцях ми розповідаємо про всі види знижок та радимо подаватися на їх отримання. Навіть якщо школярі не пройшли відбір до кінця, вони вже знають про УКУ та його можливості.
– Чи можуть претенденти на соціально-академічну знижку податися на інші види?
Іванка: Паралельно із подачею заявки вступники претендують на отримання академічної знижки на перший рік навчання за результатами рейтингу при вступі. Така знижка надається абітурієнтам, які є серед 5% найкращих випускників шкіл України за результатами попереднього року. На кожну з програм також надається певна кількість рейтингових знижок. Якщо спеціальність набрала до 50 студентів, то з них до 15 осіб мають змогу отримати рейтингові знижки, якщо набір нижчий (до 30 людей) – 10. Ці кошти покривають до 30% вартості програми. Згодом, уже студент УКУ на старших курсах може претендувати на мотиваційну знижку, якщо вчиться найкраще на курсі своєї програми. Ще один варіант фінансової допомоги – безвідсоткова позика на оплату навчання.
Ганнуся: При цьому, можливість отримати рейтингову знижку надається тільки під час подачі документів приймальній комісії. Тобто це кінцевий шанс, якщо абітурієнти не зареєструвалися чи не пройшли відбір за півроку до вступу.
– У такому разі в чому особливості соціальної знижки, яка в УКУ існує вже давно?
Іванка: Студенти, які не потрапили на конкурс чи не отримали в результаті рейтингову знижку, але належать до певних соціальних категорій, претендують на отримання такої допомоги. Для цього потрібно заповнити анкету на сайті також завчасно – ще до подачі документів, обгрунтувати потребу в такій знижці, вказати, чи потрібне проживання в Колегіумі, та який відсоток вартості програми є можливість покрити. Після прийому заявок на навчання відбувається засідання комісії з питань фінансової підтримки студентів УКУ, яка розглядає кожне зі звернень, проводить співбесіди з абітурієнтами і вирішує, яку допомогу потребує студент.
Ганнуся: Слід розуміти, що соціальна й соціально-академічна знижки мають відмінності у вимогах та сумі покриття оплати за навчання. Новий вид знижки вимагає вищі бали ЗНО; також для її збереження протягом навчання треба мати високі академічні показники. Соціальна щороку переглядається та може змінюватися.
– Чи накладаються на студента додаткові вимоги, крім успішного навчання?
Іванка: Кожен студент після отримання знижки підписує меморандум про участь у програмі фінансової підтримки УКУ, що включає певні зобов’язання. Так, потрібно демонструвати лідерські навички, долучатися до різноманітних заходів від програми, за потреби допомагати в організації подій, дотримуватися певних правил поведінки в УКУ та промотувати свою програму в соцмережах, завдяки чому потенційні абітурієнти та жертводавці можуть дізнатися про існування університету та його життя.
Ганнуся: Оскільки майже всі знижки іменні, тобто надані конкретною особою, ми координуємо комунікацію студента зі своїм жертводавцем. Протягом року отримувач знижки підтримує зв’язок із фундатором, надсилає йому листи, долучається до зустрічей. У разі непідтримки такої комунікації студент може позбутися знижки на наступний рік.
– Як саме проходить конкурс на отримання соціально-академічної знижки?
Ганнуся: Відбір включає в себе три етапи. Перший починається в лютому та триває два місяці, до квітня. Це обмежене в часі онлайн-тестування на платформі open.ucu.edu.ua. З усіх запропонованих бакалаврських спеціальностей абітурієнти можуть обрати максимально три. За допомогою таких анкет вступник показує не тільки те, наскільки вже обізнаний з темою, а й те, як уміє знайти потрібну інформацію та правильно подати її відповідно до умов завдань.
На другому етапі можна обрати максимум дві спеціальності, навіть якщо успішно були пройдені три. Цей етап відбувається в травні напередодні ЗНО та являє собою письмовий іспит в університеті: написання есею або ж розв’язання математичних задач чи практичних кейсів. Окремі програми можуть проводити другий етап онлайн, але про такі особливості ми додатково попереджуємо. Цей етап проходить у суботу, коли студент може приїхати на іспит та побачити університет на власні очі.
Третій етап проходить у червні після ЗНО та передбачає співбесіду з комісією, до якої входять керівники програм, декани факультетів, представник комісії фінансової підтримки, працівник відділу рекрутингу, а за бажанням програм – їхні випускники чи студенти. Для участі в співбесіді абітурієнт також обирає тільки дві програми. Ще перед співбесідою учасники мають написати мотиваційний лист на одну із запропонованих Університетом тем.
– Що пропонується вступнику, який успішно виконав умови всіх трьох етапів?
Ганнуся: За умови також успішних результатів ЗНО абітурієнту надають рекомендацію на отримання соціально-академічної знижки. Якщо ж учасник отримує таку рекомендацію на дві спеціальності, то має обрати лише одну. Далі на нього чекає звичайна процедура вступу, адже успіх у конкурсі не означає, що абітурієнт потрапив до вишу. А вже після цього він обирає вигіднішу знижку в разі, якщо пройшов на кілька видів.
– Чому було ініційовано створення такого виду знижки?
Ганнуся: За допомогою подібних нововведень ми хочемо забезпечити більш структурований та уніфікований процес під усі навчальні програми Українського католицького університету. Нам важливо, щоб усі абітурієнти боролися на рівних правах.
Іванка: Ми розуміємо, що економічний стан держави не завжди дозволяє оплатити якісну освіту. Підтримка жертводавців з України та усього світу, а також бажання вступників навчатися надихнуло УКУ створити Фонд фінансової підтримки студентів УКУ, який дає можливість допомогти студентам здобути освіту в одному з найкращих вишів.
Довідка. Дізнатися більше про вступ абітурієнти матимуть змогу на майбутніх днях відкритих дверей УКУ, які проведуть окремі факультети у такі дати:
– 14 грудня – Факультет наук про здоров’я;
– 8 лютого – Факультет суспільних наук;
– 29 лютого – Філософсько-богословський факультет;
– 22 березня – Гуманітарний факультет;
– 4 квітня – Факультет прикладних наук.
Вступників запрошують долучитися до заходів, познайомитися з програмами та обрати спеціальність до вподоби.
Підготувала Антоніна Чундак