“Семестр закордоном – не надто просто, але цілком реально”
Сашко Монастирський, студент третього курсу програми Етика-Політика-Економіка, протягом семестру навчається в іспанському університеті Лойоли. Він детально розповідає, як пройти конкурсний відбір, щоб скористатись такою можливістю, а також, чи встигає поєднувати дедлайни у двох університетах водночас.
Що таке семестр за кордоном?
Це пів року або рік (залежить від умов), які можна провести за кордоном, навчаючись в одному з університетів-партнерів УКУ. Обміни відбуваються через такі програми як Еразмус +, чи ФУСЕ. Або ж можна потрапити в інші закордонні заклади освіти за умови підписання договору про двосторонню співпрацю між університетами.
Між якими опціями ти обирав?
Конкурс на академічну мобільність відбувається у декілька хвиль і кожного разу студенти отримують нові пропозиції. Особисто я подавався на другу хвилю й для моєї програми був вибір між двома університетами: Університет Лойоли (Іспанія) або Університет Фордгему (США). Зрештою, я обрав для себе Іспанію, де зараз перебуваю вже другий місяць, навчаючись в одному з найкращих приватних закладів країни.
Як відбувався відбір?
Багато хто думає, що потрапити на семестр по обміну – це щось неможливе, і тільки дуже обдаровані студенти можуть це зробити. Насправді, це, дійсно, не надто просто, але цілком реально. Для того, аби взяти участь у конкурсі, необхідно виконати такі умови:
- написати мотиваційний лист (найважливіша частина)
- отримати виписку оцінок
- мати сертифікат, який підтверджує рівень володіння англійською мовою (ця умова може змінюватись залежно від університету)
- зібрати необхідний пакет документів (уся інформація є на сайті Відділу міжнародних академічних зв’язків)
Після цього відбувається відбір, де комісія оцінює аплікаційні форми кожного учасника і формує таблицю з їх іменами. Залежно від кількості набраних балів, студент може потрапити або не потрапити на програму обміну.
Розкажи трохи про навчання в Іспанії.
На жаль, сталось так, що тут немає предметів моєї спеціальності, тобто політичних наук. Проте я відкрив для себе нові горизонти, адже проходжу 4 предмети з бізнес-менеджменту та маркетингу. Пари тут доволі динамічні та наповнені. Викладачі часто-густо окрім викладання працюють у різних міжнародних компаніях, тому завжди діляться реальними кейсами та актуальною інформацією. До того ж, зважаючи на місцевий менталітет, вони дуже відкриті та завжди раді допомогти студентам, якщо у тих виникають якісь труднощі або питання.
Чи вдається поєднувати навчання в УКУ та в Університеті Лойоли?
Ця тема зараз трохи болюча, адже листопад-грудень – це період безкінечних тестів та дедлайнів, як в Іспанії, так і в УКУ. Не буду особливо прикрашати і скажу, що навчатись на двох кардинально різних програм, доволі, не легко. Дуже багато ресурсу та часу забирають лекції в Лойолі, оскільки тут вони можуть тривати від 4 до 6 годин на день. Після цього потрібно витратити багато часу, готуючись до інших предметів або ж, закривати інші дедлайни в УКУ. Усе це впливає на кількість часу, сил та енергії, але завдяки грамотному плануванню часу та мінімальній прокрастинації, мені вдається не лише виконувати свої обов’язки студента, а й відпочивати, подорожувати та проводити час з іншими іноземними студентами та іспанцями.
Який твій улюблений предмет в університеті Лойоли?
Мабуть, це ‘’Стратегічний Маркетинг’’. На ньому ми вивчаємо, як працює система маркетингу у будь-якій компанії, як вона організовується, які ресурси мають бути залучені і як їх використовувати, аби маркетингові кампанії компанії були успішними. Що я особливо люблю, це те, що всі предмети мають практичну складову, адже ми одразу застосовуємо теоретичні знання на уже існуючих кейсах або створюємо власні проекти. Останній з них передбачав створення нового продукту для іспанського бренду La Casera. Проект містив усі етапи: від брейнстормінгу над ідеєю до створення реального прототипу і проведення міні дослідження, аби перевірити попит на потенційний продукт.
Що здивувало чи потішило в Іспанії?
Я був дуже приємно вражений відкритістю людей у нашому університеті та й, в цілому, в Іспанії. Вони обожнюють проводити час, спілкуючись з іншими, тому я міг витрачати години, розмовляючи із місцевими студентами і викладачами на різні теми. Коли люди дізнаються, що ми з України, то їх запал та цікавість тільки посилюються і виникає дуже багато питань від ‘’а чому у вас війна?”, до “як ви взагалі можете вчитись у час, коли у вашій країні бойові дії?’’ Тож доводиться багато пояснювати, але, гадаю, це вартує того, і ми зможемо просувати імідж України у міжнародних колах.
Бажаю всім абітурієнтам, що ставлять за мету спробувати навчання закордоном, успішно її досягнути! Воно того варте!
Більше про можливості навчання закордоном переглядайте у відео: