Марафон днів відкритих дверей: як у онлайні вдалось відтворити атмосферу УКУ?
7 грудня в Українському католицькому університеті закінчився марафон днів відкритих дверей, який відбувся в оновленому форматі. Через карантинні обмеження знайомство з омріяним університетом, факультетами та навчальними програмами тривало цілий тиждень в онлайні.
Крім обговорення традиційних питань про умови вступу, на майбутніх абітурієнтів чекало багато спілкування, нових знайомств та віртуальних екскурсій, щоб не лише почути про переваги навчання в Українському католицькому університеті, а й побачити сам виш зсередини, відчути дух Спільноти.
Анна-Юстина Турчиновська, керівниця відділу рекрутингу абітурієнтів розповідає, що раніше дні відкритих дверей проводились дуже жваво: було безліч гостей на кампусі і кожен міг побачити усі куточки студентського містечка не через дисплей, а в живу.
«COVID-19 вніс корективи і восени ми постали перед питанням: як в онлайн-форматі так само яскраво показати нашим абітурієнтам УКУ і познайомити їх із викладачами та студентами? Тому вирішили організувати захід у форматі марафону днів відкритих дверей! Для нас важливо було не лише “показати гарну картинку” в Youtube, а й дати нагоду поспілкуватися абітурієнтам та їхнім батькам з керівниками програм і студентами», – каже Анна-Юстина Турчиновська.
Перший день марафону був ознайомчий. Керівництво УКУ разом зі студентами розповіли про структуру університету, поділились досвідом організації навчального процесу та порадами про те, як не розгубитися і з-поміж великого переліку обрати свій заклад вищої освіти.
Ведучі у формі вікторини познайомили глядачів з історією та цінностями УКУ. За правильні відповіді переможці отримали брендовані речі: худі, горнятко та зошит. Схожі цікаві розіграші відбувалися впродовж цілого марафону.
Так кожен наступний день знайомив абітурієнтів із факультетами УКУ та переліком їхніх спеціальностей:
- Філософсько-богословський факультет (програма «Богослов’я»)
- Гуманітарний факультет (програма «Artes Liberales»)
- Факультет прикладних наук (програми «Комп’ютерні науки» і «ІТ та бізнес-аналітика»)
- Факультет Наук про здоров’я (програми «Соціальна робота», «Психологія»)
- Факультет Суспільних наук (програми «Етика-Політика-Економіка», «Соціологія», «Право»)
Крім того, абітурієнти мали змогу дізнатися про унікальність навчальних програм, стажування за кордоном, можливості отримати стипендію, а також почути про все з перших вуст від тих, хто тут навчається і викладає.
Зараз команда відділу рекрутингу абітурієнтів активно готується, аби оприлюднити правила прийому приймальної та стипендійної комісії. І вже незабаром вони будуть готові поділитися коротким тизером із марафону та дати можливість переглянути всі записи. За оновленнями стежте у наших соцмережах.
А поки ми зібрали для вас кілька корисних думок, які звучали на Дні відкритих дверей. Користайте:
Вибір: Чим керуватись, коли обираєте університет?
Софія Опацька проректорка з науково-педагогічної роботи УКУ, декан-засновниця Львівської бізнес-школи.
Коли ви обираєте університет, пам’ятайте про дві речі: у кого ви будете навчатися і з ким ви будете навчатися? У США до 20-ти найкращих університетів вступає 1% найкращих випускників шкіл. В Українському католицькому університеті кожен другий студент належить до топ-5% найкращих випускників.
Чому важливо вчитися у сильних групах?
Бо це стимулює. Висока інтелектуальна планка, жага до знань та міцна ціннісна основа – це те, що робить Український католицький університет успішним, цікавим і привабливим для найкращих студентів. Тому, якщо ви хочете навчатися у сильному університеті серед сильних студентів – вам до нас.
До речі, 56% першокурсників УКУ є серед 5% найкращих вступників країни. Більше тут
Спільні цінності
Юрій Ломіковський, студент 2-го курсу програми «Етика-Політика-Економіка»
Коли я вступав, мене дивувало слово католицький. Для мене католицький – це про дух епохи і одночасно точка, де УКУ залишається таким, як він є. Це дозволило нам пережити всі труднощі і відновитися. Це про ідентичність і цінності. Це про відкритість, чесність і спільнотність. Відкритість дозволяє залишатися УКУ чесним університетом.
Цікавий факт: У 2019-2020 навчальному році в УКУ впроваджено курси «Світоглядного ядра» — унікальна програма, покликана забезпечити ціннісний розвиток особистості у рамках трьох напрямків: «Бог і я», «Люди і я», «Світ і я».
Найкращі викладачі для найкращих студентів
Марія Баняс студентка 4 курсу програми «Філологія»
Ми перетинаємося з викладачами не лише під час навчання, а й у позанавчальному середовищі. Так ми отримуємо менторів, з якими можемо спілкуватися про академічні та особисті здобутки й труднощі. Не тільки викладачі нас оцінюють, а ми також оцінюємо викладачів. Це стимулює студентів приглядатися до викладачів, а викладачів – по-дружньому спілкуватися зі студентами і бути максимально об’єктивними. Університет дає нас чимало можливостей для навчання та зросту.
Міжнародна практика
Дмитро Шеренговський, заступник проректора з академічної роботи
УКУ – це не стільки стіни, це люди, які тут перебувають. Викладачі є і порадниками, і батьками в певному сенсі. Для УКУ природно бути в міжнародній спільноті. Ми створюємо особливі нагоди, де викладачі та студенти обмінюються досвідом, навчаються за кордоном. В “доковідний” час близько 15% студентів щороку навчалися десь за кордоном, а 80 професорів з-за кордону викладали поруч із нашими викладачами в УКУ.
За всіма деталями щодо обмінів, лекцій та міжнародної співпраці можете стежити, підписавшись на сторінку Іnternational Оffice в інстаграмі.
Позаакадемічні активності
Анна Доброгорська, президентка Студентського уряду
Для чого йти в студентське самоврядування? Воно дає можливість спробувати щось нове, проявити себе. Це спосіб здобути практичні навички, які знадобляться в майбутньому. Важливий не лише академічний аспект навчання, а й те, як ми пристосовані до реального життя.
Можливості розвитку
Ольга Пилипців студентка 2-го курсу програми «Філологія» Гуманітарного факультету, голова студентського подкасту «Podcatch»
В УКУ є все, що завгодно для вашого розвитку, а якщо немає – то це легко створити.
Більше про студентське самоврядування та список організацій, які є в УКУ – тут.
Технічну підтримку і допомогу у зйомці марафону днів відкритих дверей у онлайні забезпечили студенти та працівники Школи журналістики та комунікацій УКУ.
Підготувала Діана Мотрук
Фото: Наталія Волощук та Олександр Урбан