День відкритих дверей УКУ в новому форматі: ще більше можливостей та спілкування
В Українському католицькому університеті відбувся День відкритих дверей. Цьогоріч у майбутніх вступників було ще більше можливостей для спілкування, адже захід відбувся на новій онлайн-платформі. Завдяки цьому абітурієнти мали змогу долучитися до презентацій програм та сесій, які цікаві саме їм.

Спершу гостей запросили на так звану «основну сцену», на якій промовці розповідали про університет.
Софія Опацька, проректорка зі стратегічного розвитку, декан-засновниця Бізнес-школи УКУ зазначила: «УКУ є частиною великої родини католицьких університетів світу. Наше завдання давати не лише якісну освіту, а й формувати студентів. Ми хочемо, щоб наші випускники виходили цілісними особистостями. Саме спільнотність і середовище вирізняють нас з-поміж інших. В УКУ вони плекаються. Університетська освіта – дуже важливий фрагмент, який можна набудовувати. Чому варто вкладати в освіту? – Бо це інвестиція на довгий проміжок часу».

Про особливості навчальної програми в Українському католицькому університеті розповів Дмитро Шеренговський, проректор з академічних питань. Він зокрема зазначив, що для університету важливо, щоб вступники почували себе в УКУ як вдома і були не байдужими до життя спільноти. «Де ви ще бачили університет, де бігають маленькі діти? УКУ – це простір із багатьма можливостями, які відкриті для всіх. Тут кожен може знайти те, що йому цікаво і у формаційному, і в академічному сенсі. Запам’ятайте: друзі, викладачі і спільнота УКУ завжди будуть готові допомогти на вашому шляху. Те, що ви закінчите університет, не означає, що ви з ним попрощаєтесь. У нас багато нагод для теплих зустрічей і співпраці».

Відтак відбулося знайомство з факультетами, яких в УКУ є п’ять. Абітурієнти мали змогу відвідати презентації факультетів та бакалаврських програм, на яких декани разом зі студентами відповідали на всі запитання.
- Філософсько-богословський факультет (програма «Богослов’я»)
«Богослов’я є частиною гуманітарної науки і є її серцем. Якщо гуманітарні науки дають методи для вивчення богослов’я, то богослов’я дозволяє робити це вивчення не ідеологічним. Так на цій програмі ми намагаємось багато говорити та слухати, щоб доносити загальнолюдські християнські цінності зрозумілою мовою, та запрошуємо до роздумів», – сказав декан факультету о. Юрій Щурко.

- Гуманітарний факультет (програма «Artes Liberales»)
«В УКУ ми шукаємо сучасні відповіді на глобальні виклики, а також намагаємося донести світові, що гуманітарні науки є важливими та корисними. Ті, хто вивчає гуманітарні науки вчаться ставати активними громадянами, шукати відповіді на складні питання сучасності. Ми пропонуємо вивчення класичних мов, зокрема латини, а також риторики. У нас ви зустрінете професорів, що доноситимуть до вас сучасні знання силою слова», – зазначив декан Гуманітарного факультету Андрій Ясіновський.
- Факультет прикладних наук (програми «Комп’ютерні науки» і «ІТ та бізнес-аналітика»)
«“ІТ-шник” – це козак 21 століття – вільна людина, яка володіє трьома важливими рисами: вміє швидко реагувати на ситуації, є творчою, адже її рішення мають бути нестандартним, і є технологічно грамотною. Коли “ІТ-шники” думають над вирішенням проблеми, то заглиблюються в неї, тож часто виникає думка, що вони замкнуті люди, але це не так», – Олесь Добосевич, заступник декана факультету прикладних наук.
За словами Олеся Добосевича, добрі успіхи факультету забезпечує злагоджена робота команди, вмотивовані та ініціативні студенти. Характерним свідченням досягнень факультету у науковій сфері є тісна співпраця з ІТ-компаніями. Саме вони активно долучаються до розвитку науки в УКУ, адже бачать в цій співпраці ріст і добрі результати.

- Факультет наук про здоров’я (програми «Соціальна робота», «Психологія»)
«На нашому факультеті ми розглядаємо здоров’я доволі широко: акцентуємо на вивчені середовища та людей. Здоров’я для нас це цілісне поняття, йдеться про психологічне, фізичне та духовне начала», – ділиться деканка факультету наук про здоров’я Світлана Стельмах.
- Факультет суспільних наук (програми «Етика-Політика-Економіка», «Соціологія», «Право»)
«Кожен з вас зможе реалізувати свою мрію тоді, коли вона буде більшою від твого “я”. Моя мрія – щоб на цьому факультеті я і мої колеги дали вам реалізувати те, про що ви мрієте. Ми будуємо спільноту, що формує суспільний капітал, або іншими словами – середовище довіри та справедливості. Ми стараємось, щоб наше суспільство ставало вільнішим, і щоб ті, хто виходив із нашого університету мріяв і міг цих цілей досягати. Тож мрійте разом із нами!», – закликав декан факультету суспільних наук Володимир Турчиновський.
Крім того, абітурієнти мали змогу дізнатися про унікальність бакалаврських програм, стажування за кордоном, можливості отримати стипендію, а також почути про все з перших вуст від тих, хто тут навчається і викладає.
«У нас надзвичайно дружнє середовище. Буває, що я можу зайти в кав’ярню, зустріти там свого керівника програми і випити з ним кави», – ділиться студент 1 курсу програми «Етика–Політика–Економіка» Гліб Клименко
«Мені, як і моїм одногрупникам дуже приємно навчатись в середовищі, де один одного підтримує та розуміє. УКУ творить таке середовище. Кожна людина, яку ви зустрінете на своєму шляху тут – це цінний дар», – переконана студентка 4 курсу Соціальної роботи Юстина Боярська
Життя в Колегіумі та стипендійна підтримка
о. Юрій Козловський, магістр Колегіуму розповів абітурієнтам про особливості життя в університетських колегіумах, і що їх вирізняє від звичних гуртожитків:
«Колегіум – це місце, де ми будуємо спільноту. Колегіум – це місце, де ми будуємо спільноту. УКУ забезпечує студентами комфортні умови проживання. Наш університет, будучи католицьким, через формаційну програму, яка діє в наших колегіумах, поширює цінності УКУ поза стінами аудиторій. На кожному поверсі, який ми називаємо «крилом», разом зі студентами мешкають куратори – працівники університету з сім’ями. Саме вони відповідальні за розвиток, виховання та духовне збагачення студентів в позаакадемічний час.
Студенти з кураторами ділять житловий простір із сестрами монахинями, священниками та людьми з особливими потребами з дому “Емаус”. Що отримують батьки, які поселяють свою дитину в колегіум? Мир і спокій, що їхня дитина заходиться у спільноті студентів, які є друзями. Разом студенти можуть ефективніше вчитися. До того ж, це створює атмосферу дружби та спілкування. Студенти завжди є під опікою друга, який готовий підтримати та допомогти», – поділився отець Юрій.
Також учасникам Дня відкритих дверей розповіли про вартість навчання. Цьогорічоплата за навчання на всіх бакалаврських програмах становить 80 000 грн за один рік. У 2022 році Благодійним фондом Українського католицького університету, завдяки підтримці жертводавців, передбачено вступні стипендії на окремі освітні програми в розмірі від 35% до 65%.

Хто може отримати вступну стипендію?
Вступну стипендію Благодійний фонд надаватиме усім вступникам, які виконають вимоги до зарахування в УКУ (подадуть документи у Приймальну комісію) та подадуть заявку визначеної форми у Благодійний фонд університету.
Що потрібно зробити, щоб отримати вступну стипендію?
- Виконати вимоги до зарахування в УКУ (подати оригінали документів відповідно до Правил прийому).
- При подачі оригіналів документів для вступу на відповідну програму УКУ подати у Благодійний фонд заяву на отримання вступної стипендії.
На який термін університет надає вступну стипендію?
Вступну стипендію УКУ надає студентам на 4 роки.
Який розмір стипендії?
Вступну стипендію можуть отримати вступники на такі програми:
Освітня програма |
% від загальної вартості |
Богослов’я |
65% від загальної вартості |
Соціальна робота |
65% від загальної вартості |
Artes Liberales: Історія |
55% від загальної вартості |
Artes Liberales: Культурологія |
50% від загальної вартості |
Artes Liberales: Філологія |
50% від загальної вартості |
Психологія |
40% від загальної вартості |
Соціологія |
35% від загальної вартості |
Студенти, яким призначено стипендію, отримують від Благодійного фонду УКУ гарантійний лист перед підписанням договору з зазначенням розміру наданої стипендії.
Студенти, яким призначено стипендію, укладають договір з оплатою повної вартості програми на навчальний рік 80 000 грн. При цьому, в залежності від виду стипендії, повну чи часткову оплату за надання освітньої послуги студентові-стипендіату здійснюватиме Благодійний фонд УКУ.
Сума, визначена умовами стипендії, оплачуватиметься за навчання студента Благодійним фондом УКУ після того, як студент здійснить свою частину оплати (за умови часткового покриття вартості навчання самим студентом) згідно з термінами, зазначеними у договорі.
Також вступник, який отримав вступну стипендію, може претендувати на отримання інших стипендій (академічно-соціальної, соціальної, факультетської). Детальніше про умови їхнього отримання тут