Журналістика

Почни медійну кар’єру з нами!

Журналістика УКУ  це освітній хаб з унікальним медійним і професійним досвідом, який через комунікаційні інструменти творить нові можливості для якісних змін особистості та суспільства.

Наша місія сформувати покоління нових професіоналів, здатних якісно змінити медіасистему України задля розбудови відповідального суспільства.


Наш формат

Професійне портфоліо: під час навчання кожен студент збере колекцію публікацій в медіа і розкриє індивідуальні здібності та потенціал 

Медійна спільнота: в нас за кілька хвилин можна знайти потрібні контакти, від героїв до міністрів, а наші випускники стануть вашими менторами.

Стажування і менторство сприяє мотивованим студентам вчитись у досвідчених практиків та переймати їхній досвід

Універсальність: несподівані професійні перевтілення відкриють для вас можливість працювати на різних платформах.

Спробувати все, обрати своє: з нами ви розширите і розшерите власні здібності.


Наші принципи

Цінності: чесність і відповідальність  / професійність / відкритість / гідність / довіра / почуття місії / відчуття спільноти

Знання: розуміння трендів глобального світу / розуміння трендів професії

Навики: професійні інструменти / сучасні технології / універсальність


Навчання в на програмі “Журналістика” в УКУ:

це практична освіта за моделлю універсального журналіста: текст + радіо + телебачення + мультимедії

Ми вчимо писати / знімати / монтувати / спілкуватися / аналізувати / творити / співпереживати / досягати мети.


Як ми вчимо?

Навчання як практикум: з 2011 до 2017 року студенти Школи журналістики УКУ опублікували в українських, польських, німецьких, турецьких та італійських медіях понад 3 000 текстів, записали 57 телевізійних та 60 радіоінтерв’ю.

Майстер-класи: 120 українських і закордонних журналістів та експертів провели для студентів Школи журналістики понад 150 майстер-класів і тренінгів.

Професійні майстерні: окрім академічного навчання, Школа журналістики пропонує участь в унікальних освітніх проектах, через які студенти вчаться створювати – Документальний серіал / Політичний репортаж / Соціальний репортаж / Відеоісторії / Мультимедійні історії.

Закордонне стажування: за час існування Школи журналістики УКУ понад 60% її студентів стажувалися/навчалися у 15 країнах світу – Польща, Італія, Німеччина, Литва, Грузія, Молдова, Данія, Австрія, США, Туреччина, Білорусь, Швейцарія, Чехія, Словаччина, Естонія.

Технічні можливості: навчальна телерадіостудія і ньюзрум обладнані професійною телевізійною, відео та радіотехнікою, сучасними комп’ютерами та відповідним програмним забезпеченням, що дозволяє створювати якісний журналістський контент.

Етапи навчання 

  • Випуск друкованого журналу / Журналістика даних
  • Подкасти / Робота в новинних телевізійних редакціях / Мультимедійні історії 
  • YouTube-формати / Документальне кіно
  • Репортаж / Аналітика   
  • Рекламні комунікації та управління проєктами 
  • Магістерська робота = власний проєкт (стартап)

Унікальність програми “Журналістика” – це:

  • поєднання під час навчання знань, навичок та цінностей  
  • диплом, який знають і цінують на медіаринку
  • досвід спілкування з провідними українськими і світовими медійниками
  • стажування у редакціях провідних медій України
  • закордонне стажування в медіях Польщі, Німеччини, Італії
  • наукове стажування у США
  • дотримання професійних стандартів та цінностей
  • професійна репутація, яку студент формує під час навчання
  • повага до особистості студента
  • формування спільноти однодумців

По завершенні навчання студенти:

  • працюють в редакціях друкованих та онлайн-медій, на радіо і телебаченні редакторами, журналістами, ведучими, відеографами, режисерами, сценаристами, репортерами, колумністами, аналітиками, кореспондентами:
  • створюють власні медіа;
  • стають фрілансерами.

 

Чи є у вас заочна форма навчання?

Немає і навряд чи буде. Ми вважаємо, що журналістом не можна стати заочно. Тому пропонуємо два роки інтенсивної освіти з вагомою практичною складовою. Якщо потрібен тільки диплом, це не до нас.

З якою попередньою освітою до вас можна вступати?

Вступати на магістерську програму журналістики можна бакалаврам, спеціалістам і магістрам будь-яких спеціальностей.

 

Який диплом я отримаю по завершенні навчання?

По завершенні навчання Ви отримаєте диплом магістра журналістики державного зразка.

Чим відрізняється програма журналістики від програми медіакомунікацій?

Магістерська програма журналістики готує універсальних журналістів, які вчаться, насамперед, створювати контент для медіа. Це прикладна програма, базована на практиці. Магістерська програма медіакомунікацій  готує фахівців зі сфери комунікацій, зокрема цифрових та візуальних.

Чи зможу я поєднувати навчання з роботою?

Ми заохочуємо наших студентів до журналістського фрилансу, роботи або стажування в медіа, якщо це не заважає відвідувати заняття.  Вільного відвідування для тих, хто працює повний день або має суворий робочий графік, не передбачено.

 

Творчий доробок і досвід роботи у медіа – це обов’язково?

Це не обов’язково. Творчий доробок додає лише десять балів до вступного рейтингу. Але, щоб отримати пристойний результат на вступних випробуваннях на програму журналістики, абітурієнт має цікавитись журналістикою і мати уявлення про ситуацію в українських медіа. Ось поради від викладачів, що допоможуть вам підготуватись до вступного іспиту.

Я не зі Львова. Де я буду жити?

Частині студентів буде запропоновано взяти участь у формаційній програмі «Християнська духовність у постмодерній добі», яка передбачає проживання в гуртожитку на проспекті Червоної калини. У 2018 році проживання коштувало близько 1100 грн. на місяць. Дорога від гуртожитку до корпусу УКУ на вул. Хуторівка, де відбувається навчання, займає 20-30 хвилин.

Детальніше про формаційну програму читайте на сайті Колегіуму.

Студенти, що не отримають пропозиції участі у формаційній програмі (УКУ не має можливості всіх забезпечити проживанням), або з особистих причин не мають бажання чи змоги жити в гуртожитку на пр. Червоної калини, винаймають собі житло самі.

Чи можна поселитися в Колегіумі на час вступних випробувань?

Ви можете спробувати зарезервувати собі кімнату в колегіумі на час вступних іспитів. Прохання про поселення на час вступних іспитів потрібно залишити у приймальній комісії. Ви зможете поселитися, якщо в колегіумі будуть вільні місця.

Які я маю шанси отримати знижку?

Знижка на перший семестр навчання залежить від результатів вступних випробувань – її отримують ті, хто набрав найвищі підсумкові бали. Далі, за підсумками кожної сесії ви матимете нагоду продовжити стипендію аж до завершення навчання.

Які я маю шанси поїхати за кордон у рамках програми?

Це залежить від результатів першої сесії – за кордон їдуть 4-5 студентів магістерки з журналістики із найвищим рейтингом та добрим знанням іноземної мови. Перелік країн, де студенти-журналісти проходять стажування, – Польща, Італія, Німеччина. Відбір студентів на наукове стажування в архіві Українського національного музею Чикаго (США) відбувається за підсумками конкурсу наукових проектів. Крім того, УКУ пропонує семестрове навчання в європейських університетах за програмою обміну Еразмус+.

Чи можу я вступати до вас, якщо моя українська не ідеальна?

Навчання в нас відбувається українською мовою, деякі курси та майстер-класи – англійською, польською і російською. Студенти вивчають англійську як іноземну та українську в рамках курсу «Мова медій». Ви матимете нагоду вдосконалити свої знання з цих мов та практикувати українську як мову повсякденного спілкування.

 

Які мої шанси знайти роботу після навчання у вас?

Ми не гарантуємо працевлаштування, але всіляко сприяємо нашим студентам і випускникам у пошуку роботи. Протягом навчання ви матимете нагоду побувати в редакціях українських та зарубіжних ЗМІ, познайомитись із журналістами, редакторами та медіаменеджерами. Чи зможете ви конвертувати свої знання, навички, контакти й таланти в успішне працевлаштування, залежить лише від вас.

Форма навчання – денна. Тривалість навчання – 1 рік і 10 місяців.
Ліцензійний обсяг – 15 осіб

Детальнішу інформацію щодо вступу у 2023 році ми повідомимо найближчим часом після офіційного затвердження Порядку прийому у МОН! 

Рекомендуємо переглянути інформацію про вступ 2022 

Вартість навчання на магістерській програмі з Журналістики для вступників у 2023 році становить 120 000 грн за програму (2 роки).

Кожен вступник, який вмотивований навчатися на цій програмі та має потребу у фінансовій підтримці може претендувати на отримання стипендії. Детальніші умови про надання стипендій будуть опубліковані незабаром!

Більше про стипендію від Університету!

День відкритих дверей програми

Журналістика VS Релігія з директором Школи журналістики і комунікацій УКУ

Центр абітурієнта УКУ

Графік роботи:

З понеділка по п'ятницю
10:00 - 17:00
Перерва з 12:00 по 13:00

Ел. пошта:

Viber icon TIKTOK icon Spotify icon