Науки про дані

Магістерська програма “Науки про дані” дає якісні знання, навички в галузі аналітики даних, машинного навчання та програмування, а також пропонує слухачам світоглядні курси, курси для розвитку м’яких навичок (soft skills) та зустрічі з лідерами спільноти УКУ. Програма створюється виходячи з великого попиту від ІТ компаній у якісних працівниках вищого рівня. Половину курсів викладають іноземні викладачі. Більшість курсів викладається англійською мовою.

Програма зі спеціалізацією в науках про дані (Data Science) є однією з перших програм в Україні і наш університет бачить велике затребування як у викладачах, так і в професіоналах у цій галузі.

Спеціалізація

 • Науки про дані (Data Science)

Переваги програми

 • Програма є однією з перших в Україні магістерських програм зі спеціалізацією у Data Science.
 • Передбачає гнучкість у плануванні слухачами власного навчального навантаження — студенти можуть обрати навчання за модулями, збільшувати тривалість навчання до 3-х років.
 • В рамках підготовки дипломної роботи студенти проходять стажування в компаніях, розробляють власні комерційні проекти або працюють над науковими дослідженнями.

Основні компоненти програми

 • Магістерська програма включає в себе курси з трьох умовних блоків: аналітика даних та машинне навчання, розробка програмного забезпечення, а також курси розвитку м’яких навичок.
 • Блок курсів з аналітики даних та машинного навчання включає в себе курси математичної підготовки (лінійна алгебра та статистика для Data Science), базові курси з машинного навчання, глибокого навчання, обробки, підготовки та візуалізації даних. В третьому семестрі студентам пропонується широкий спектр вибіркових курсів із акцентом у різних практичних напрямках: комп’ютерне бачення, обробка природних мов, бізнес аналітика, аналітика мереж, навчання з підкріпленням та інші. Перевагою навчання на програмі є можливість впровадження нових вибіркових курсів на вимогу студентів.
 • Блок курсів з розробки програмного забезпечення ставить на меті підготувати випускників до роботи у промислових ІТ компаніях, навчити їх використовувати найбільш сучасні підходи в програмуванні та управлінні даними, розробляти програмні продукти в промислових умовах.
 • Велика увага приділяється розвитку м’яких навичок майбутніх випускників програми, а також вмінням розуміти та адекватно оцінювати потреби ринку. Для цього студенти проходять такі курси як побудова ефективних команд, комунікація для аналітиків даних, ефективне підприємництво, дизайн мислення для інновацій, проблеми етичного поводження з даними.
 • Для нашого університету важливим є суспільна та громадянська позиція наших майбутніх випускників. З метою підвищення рівня відповідальності студентів ми пропонуємо їм зустрічі з лідерами ІТ галузі, підприємцями, науковцями, суспільними та релігійними діячами як з України, так і з усього світу.

Компетенції випускника

 • Компетенції з аналітики даних та машинного навчання : розуміння сучасних викликів щодо аналітики даних; знання алгоритмів та поширених підходів машинного навчання; знання методів статистичного виведення та ймовірнісного аналізу; знання принципів збору даних, попередньої обробки та візуалізації даних; знання сучасних методів глибокого навчання.
 • Компетенції з комп’ютерних наук: програмування розподілених систем та баз даних, оптимізація програмного забезпечення.
 • Випускники отримають вагомі навики самооцінки, широкого сприйняття навколишнього світу та лідерства.
 • Зустрічі з закордонними гостьовими викладачами та ширшою спільнотою студентів та викладачів УКУ створять важливу мережу знайомств для подальшого наукового та професійного зростання.

Сфери працевлаштування

Випускники програми можуть отримати працевлаштування в провідних ІТ-компаніях України та світу за посадами: фахівець/інженер з аналітики даних та машинного навчання, бізнес-аналітик, інженер програмного забезпечення. Також випускники можуть продовжити своє навчання на аспірантурі (PhD) в українських та закордонних університетах.

 

Зацікавились програмою? Зв’яжіться з нами!

Хто може вступати на програму?

На програму можуть подаватись абітурієнти, які мають диплом бакалавра. Диплом бакалавра не обов’язково повинен бути з комп’ютерних наук чи інших інженерних спеціальностей. В той же час, важливим є досвід вступників у сфері комп’ютерних наук та прикладної математики.


Тривалість та формат навчання.

Загальна тривалість: 20 місяців. Формат: навчальні сесії по три дні (четвер, п’ятниця, субота) кожний другий тиждень.


Умови вступу

Форма навчання – денна. Тривалість навчання – 1 рік і 10 місяців.
Ліцензійний обсяг – 35 осіб

Детальнішу інформацію щодо вступу у 2023 році ми повідомимо найближчим часом після офіційного затвердження Порядку прийому у МОН! 

Рекомендуємо переглянути інформацію про вступ 2022!

 •  

 

Вартість навчання

Навчання на магістерській програмі “Науки про дані” становить 320 000 грн за 2 роки

Стипендійна програма.

Стипендійна програма передбачає фінансову підтримку у вигляді знижок на навчання. ІТ компанії – партнери програми надають кілька знижок найбільш обдарованим та вмотивованим студентам магістерської програми. Також обмежена кількість знижок на навчання надається університетом.

Центр абітурієнта УКУ

Графік роботи:

З понеділка по п'ятницю
10:00 - 17:00
Перерва з 12:00 по 13:00

Ел. пошта:

Viber icon TIKTOK icon Spotify icon