Клінічна психологія (когнітивно-поведінкова терапія)

 

Магістерська програма «Клінічна психологія з основами когнітивно-поведінкової терапії» готує фахівців для практичної та науково-дослідної роботи у сфері клінічної психології, з глибокими знаннями проблем психічного здоров’я та належними навичками когнітивно-поведінкових інтервенцій.

Унікальність програми

 • Програма побудована за зразком британської моделі навчання клінічних психологів і спрямована на якісну науково-практичну підготовку фахівців до діагностичної, просвітницької, дослідницької та консультаційної роботи в сфері психічного здоров’я.
 • Ядром програми є когнітивно-поведінкова терапія – метод з доведеною ефективністю, який рекомендується міжнародними протоколами для поширених розладів та проблем”
 • Контроль якості програми здійснюється Українським інститутом когнітивно-поведінкової терапії, єдиним в Україні провайдером освіти у методі КПТ з європейською акредитацією
 • Студенти отримають глибокі знання в області психічного здоров’я та поглиблену спеціалізацію у когнітивно-поведінковій терапії, оволодіють навичками організації терапевтичного процесу та комплексної роботи з основними типами психічних розладів і поширеними психологічними проблемами, – стануть фахівцями із плекання психічного здоров’я людини, родини, суспільства.
 • Усі викладачі програми є висококваліфікованими фахівцями, серед яких визнані вітчизняні та закордонні академічні вчені, громадські діячі, реформатори, кращі практикуючі психотерапевти, зокрема супервізори когнітивно-поведінкової терапії з міжнародною акредитацією у сфері когнітивно-поведінкової терапії.
 • Навчальний процес має модульну організацію, за якої студенти 5 днів на місяць мають стаціонарне аудиторне навчання, інший час відводиться на самостійну роботу, інтервізії, супервізії та безпосередню практику.
 • Студенти залучатимуться до наукових та соціальних проектів і програм Інституту психічного здоров’я УКУ та Українського інституту КПТ

Фахові предмети, які вивчатимуть студенти

Курси професійного спрямування:

Основи психічного здоров’я (вивчення психіатрії, нейробіологічних основ психічного здоров’я та основ психофармакології)

Дослідницькі методи в сфері психічного здоров’я (розвиток навичок аналізу та використання результатів наукових досліджень у клінічній практиці)

Базові навики та техніки когнітивно-поведінкової терапії (оволодіння базовими навичками когнітивно-поведінкової терапії для плекання психологічного добробуту і стресостійкості)

Спеціалізовані курси на вибір студентів:

Основи психологічної допомоги на робочому місці: превенція та загальні принципи

Громадське психічне здоров’я

Сучасні підходи до діагностики та терапії поширених тривожних та афективних розладів

Сучасні підходи до діагностики та терапії розладів пов’язаних з вживання психоактивних речовин та різного роду залежностями

Розлади особистості: діагностика, диференційна діагностика та сучасні підходи до терапії

Розлади психотичного спектру: діагностика, диференційна діагностика та сучасні підходи до терапії

Розлади нейроконгнітивного розвитку: діагностика, диференційна діагностика та сучасні підходи до терапії

Класифікація та діагностика розладів психічного здоров’я у соматичній та неврологічній практиці (англ.мовою)

Перша психологічна допомога у надзвичайних ситуаціях (англ.мовою)

 

 Мережа підтримки програми

Українська асоціація когнітивно-поведінкової терапії, Інститут психіатрії, психології та нейронаук Королівського коледжу Лондона, Глобальна ініціатива в психіатрії – Тбілісі, Міжнародний фонд International Alert, Канадський фонд «Дітям Чорнобиля», Союз Українок Америки, Швейцарське бюро співробітництва в Україні

Хто може бути вступниками

Реформована система освіти передбачає перехресний вступ з однієї спеціальності на іншу. Тому на магістерську програму можна вступати після бакалаврату будь-якої спеціальності. Все ж перевага надається спеціалістам у сфері психічного здоров’я як медичного, так і немедичного фаху:

 • Психологи
 • Психіатри
 • Лікарі реабілітаційної медицини
 • Соціальні педагоги

Форми навчання: стаціонарно-модульна

За такої форми навчання студенти навчатимуться в аудиторіях 5 днів кожного місяця по 4 пари на день (тобто матимуть один навчальний тиждень на місяць з понеділка по п’ятницю). Інший час відводиться на самостійну роботу, консультації з викладачами, роботу в інтервізійних групах, безпосередню консультаційну практику.

Тривалість навчання –  2 роки


Вартість навчання

Повна вартість навчання на освітніх програмах в УКУ становить у середньому 3000 у.о. на рік в гривневому еквіваленті. Завдяки підтримці доброчинців УКУ навчання на магістерській програмі клінічної психології (когнітивно-поведінкова терапія) коштує 64 000 грн за 2 роки.

ОТРИМАТИ ЗНИЖКУ


Умови вступу

ВСТУПНІ ІСПИТИ ТА КОНКУРСНІ БАЛИ

ЯК ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ?

 ПРОГРАМИ ВСТУПНИХ ВИПРОБУВАНЬ


Контактна інформація

 • e-mail керівника магістерської програми: [email protected]
 • e-mail кафедри Клінічної психології ФНЗ УКУ: [email protected]
 • тел. кафедри Клінічної психології ФНЗ УКУ: (032) 240-99-40 (внт. 3206)

Відділ рекрутингу абітурієнтів:

Графік роботи:

Консультаційні дні: середа та п'ятниця
Час роботи з 10:00 по 18:00
Перерва з 13:00 по 14:00

Ел. пошта: