Історія та археологія

Зверніть увагу! У 2018 році для вступу на ОКР магістра за спеціальністю “Історія та археологія” буде враховуватися єдиний вступний іспит з іноземних мов за технологією ЗНО. Реєстрація на ЗНО буде відбуватися з 14 травня по 5 червня 2018 року. ЗНО з іноземної мови – 11 липня 2018 року. Фахові вступні іспити – згідно розкладу університету.

 

Це єдина програма магістерського рівня в Україні, що готує істориків, які поєднують компетенції академічного дослідника міжнародного рівня й експерта, здатного працювати з проблематикою минулого в сучасному публічному просторі

 

ЧОМУ ПРОГРАМА З ІСТОРІЇ В УКУ?

– опанування інноваційних дослідницьких методологій і найсучаснішої історіографії;

– високі стандарти академічного дослідження;

– практичні вміння реалізовувати проекти, пов’язані з історією, пам’яттю і спадщиною поза академічною сферою;

– можливість самостійно спроектувати власну кар’єру вже під час навчання.

 

 ПРОГРАМА НАВЧАННЯ

Кожен студент самостійно проектує траєкторію власного розвитку, набуваючи відповідних знань і навиків упродовж трьох семестрів на трьох рівнях навчання:

 

БАЗОВА СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ

Після вступу на програму студент обирає наукову тему з пропозицій трьох кафедр історичної програми, які пропонують ґрунтовні знання з методології міждисциплінарного дослідження та відкривають можливість продовжити навчання в аспірантурі.

Медієвістика

Історія античності, західного середньовіччя, Візантії та України-Руси литовсько-польської доби; особлива увага приділяється дослідженню джерел, застосуванню лінгвістичних компетенцій з латинської, грецької та церковнослов’янської мов для читання та інтерпретації середньовічних і ранньомодерних текстів.

Історія України XVI–XXI століть; Релігійна культура ранньомодерної доби

Ранньомодерна і модерна історія України з особливою увагою на проблематиці інтелектуальної та культурної історії «довгого XIX століття», релігійній культурі та історії доби тоталітаризму; історія українсько-єврейських стосунків модерного періоду (у співпраці з Ягелонським університетом Кракова і Єврейським університетом Єрусалиму).

Історія Європи та Америки ранньомодерного і модерного часу

Дослідження соціокультурної історії окремих країн і регіонів XVI–XX століть, взаємних уявлень і взаємодії між східною та західною частинами європейського континенту.

У навчальному плані базова спеціалізація представлена нормативними курсами, які забезпечують обов’язкові для сучасного історика компетенції, а саме: «Сучасна історіографія» (В. Ададуров), «Методологія історії» (О. Зайцев), «Філософія історії» (В. Склокін) та «Актуальні проблеми європейської історії» (Я. Грицак).

 

УНІКАЛЬНІ ДОСЛІДНИЦЬКІ ПРОГРАМИ

Додатково, але не обов’язково, кожен студент може обрати унікальну дослідницьку програму, що пропонує осібну тематику наукових розвідок і набуття додаткових компетенцій, таких як спеціальні методи історичних досліджень, вивчення іноземних мов та інше. Частина програм пропонують дослідницькі ґранти.

 • Історія українсько-польсько-словацького пограниччя
 • Інтелектуальна історія модерної України
 • Україна доби тоталітаризму
 • Економічні історичні студії
 • Історична урбаністика
 • Київське християнство
 • Єврейські студії
 • Іберійські студії
 • Жіночі студії

У навчальному плані навчально-дослідні програми представлені спеціальними курсами і факультативними заняттями; окремо проводяться відкриті лекції та науково-методичні семінари. Створена цього року Навчально-дослідна програма «Економічні історичні студії» пропонує одну стипендію, що покриває вартість навчання для студента, дослідницька тема якого стосуватиметься історії земельних відносин.

 

ДОДАТКОВІ ПРОФЕСІЙНІ КОМПЕТЕНЦІЇ

Унікальна можливість набути додаткові навички, які дозволять розширити можливості професійного розвитку.

 

Публічна історія і культурна спадщина

Додаткова професійна програма, що зосереджується на підготовці фахівців здатних критично осмислювати розвиток сучасного суспільства з перспективи минулого, реалізовувати проекти, пов’язані з історією, пам’яттю і спадщиною у сучасному публічному просторі та популяризувати історію у сфері мас-медій, освітніх та культурних ініціативах, музейних інституціях і туристичному бізнесі. Програма «вшита» у навчальну програму на рівні нормативних курсів «Вступ до публічної історії» (В. Склокін) та «Теорії культурної спадщини» (З. Рибчинська), спеціальних курсів і практик.

 

Україна доби тоталітаризму

Реалізується Навчально-дослідною програмою «Україна доби тоталітаризму» і зосереджується на вивченні тоталітарного минулого України у XX столітті. У навчальній програмі представлена на рівні спеціальних курсів і науково-методичних семінарів. Програма є постійним співорганізатором наукових конференцій, науково-методичних семінарів і пропонує два дослідницьких ґранти.

 

Релігійна культура

Реалізується Навчально-дослідною програмою «Київське християнство та унійна традиція»  і зосереджується на підготовці фахівців із питань релігійної культури. У навчальній програмі представлена на рівні курсу «Релігійна культура» (І. Скочиляс), спеціальних курсів, наукових конференцій і науково-методичних семінарів. Програма пропонує один дослідницький ґрант.

 

Єврейські студії

Реалізується Навчально-дослідною програмою «Єврейські студії», що включає в себе набір тематичних і мовних курсів, проведення наукових семінарів, переклад книжок і дослідницьку роботу, спрямовану на збереження та вивчення спадщини євреїв Центрально-Східної Європи, зокрема Галичини.

 

Жіночі студії

Програма реалізується Центром СУА з жіночих студій і зосереджується на дослідженні та промоції досліджень жіночої тематики в соціальному, економічному, історичному та богословському аспектах. У навчальній програмі представлена спеціальними курсами, відкритими лекціями і науково-методичними семінарами. Програма пропонує один дослідницький ґрант.

 

Особисті професійні навички (soft skills) 

креативне мислення, проектний менеджмент і будування власної кар’єри. Реалізуються в межах магістерського семінару.

 

КИМ МОЖЕ БУТИ ВИПУСКНИК ПІСЛЯ ЗАВЕРШЕННЯ НАВЧАННЯ?

Випускники програми можуть продовжити навчання в аспірантурі в Україні та за кордоном або реалізувати свої професійні навички у наступних сферах:

 • загальноосвітні та спеціальні навчальні заклади;
 • органи місцевого самоврядування та центральної влади;
 • інституції публічної історії;
 • музеї та галереї;
 • туристичний бізнес і рекламні агенції;
 • інституції охорони та популяризації культурної спадщини;
 • неурядові та міжнародні проекти й інституції у сфері культури і освіти;
 • архіви і бібліотеки;
 • ЗМІ (публічно-інтелектуальна активність і журналістика)

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ

Повна вартість навчання на освітніх програмах в УКУ становить у середньому 3000 у.о. на рік в гривневому еквіваленті. Завдяки підтримці доброчинців УКУ навчання на магістерській програмі з історії для вступників 2019 року коштує 27 000 грн. за повний курс (півтора року).

 

ОТРИМАТИ ЗНИЖКУ

 

ВСТУПНІ ІСПИТИ ТА КОНКУРСНІ БАЛИ

ЯК ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ?

 ПРОГРАМИ ВСТУПНИХ ВИПРОБУВАНЬ

 

Відділ рекрутингу абітурієнтів:

Графік роботи:

Консультаційні дні: середа та п'ятниця
Час роботи з 10:00 по 18:00
Перерва з 12:00 по 13:00

Ел. пошта: