Історія та культурна спадщина
Це єдина програма магістерського рівня в Україні, що готує спеціалістів, які поєднують компетенції академічного дослідника міжнародного рівня й експерта, здатного працювати з проблематикою минулого, колективної пам’яті та спадщини в сучасному публічному просторі.
Чому програма з Історії та культурної спадщини?
- опанування інноваційних методів і високих стандартів академічного дослідження;
- практичні вміння реалізовувати проекти, пов’язані з історією, пам’яттю і спадщиною поза академічною сферою;
- стажування у провідних інституціях публічної історії та музеях;
- близько чверті дисциплін викладаються англійською мовою;
- оволодіння цифровими методами дослідження і презентації гуманітарних знань.
Програма навчання
Тема наукового дослідження
Після вступу на магістерську програму студент обирає тему свого наукового зацікавлення з наступних пропозицій, які ґрунтуються на методології міждисциплінарного дослідження.
Публічна історія і культурна спадщина
Вивчення сучасного суспільства з перспективи минулого; практичні проекти, пов’язані з історією, пам’яттю і спадщиною у сучасному публічному просторі та популяризація історії у сфері мас-медій, освітніх і культурних ініціативах, музейних інституціях і туристичному бізнесі.
Історія України XVI–XXI століть і Релігійна культура ранньомодерної доби
Ранньомодерна і модерна історія України: інтелектуальна і культурна історія «довгого XIX століття», релігійна культура, історії доби тоталітаризму, історія українсько-єврейських стосунків модерного часу.
Медієвістика
Історія античності, західного середньовіччя, Візантії та України-Руси литовсько-польської доби; особлива увага приділяється вивченню джерел, застосуванню лінгвістичних компетенцій з латинської, грецької та церковнослов’янської мов для читання та інтерпретації середньовічних і ранньомодерних текстів.
Історія Європи та Америки ранньомодерного і модерного часу
Дослідження соціокультурної історії окремих країн і регіонів XVI–XX століть, взаємних уявлень і взаємодії між східною та західною частинами європейського континенту.
Унікальні дослідницькі програми
Кожен студент також може долучитися до роботи унікальних дослідницьких програм, які пропонують осібну тематику наукових розвідок і академічних компетенцій, таких як спеціальні методи досліджень, вивчення іноземних мов та інше. Окремі програми надають дослідницькі ґранти, що покривають вартість навчання.
- Історія українсько-польсько-словацького пограниччя
- Інтелектуальна історія модерної України
- Україна доби тоталітаризму
- Музеї і культурна спадщина
- Економічні історичні студії
- Історична урбаністика
- Київське християнство
- Єврейські студії
- Іберійські студії
- Жіночі студії
Навчальний план
Навчальний план освітньої програми складено таким чином, що всі авдиторні заняття проводяться у 1 і 2 семестрах; у 3 семестрі студенти зможуть більше часу присвятити практичній професійній підготовці та завершенню написання магістерської роботи (проекту).
Нормативні (обовʼязкові) дисципліни пропонують важливі для сучасного дослідника історії та культурної спадщини професійні компетенції:«Актуальні проблеми європейської історії», «Вступ до публічної історії», «Методологія історії», «Текстуальний аналіз», «Теорії культурної спадщини», «Теорії знання про минуле».
Зі спеціальних курсів, що передбачають докладне набуття теоретичних і практичних навичок, на 2020–2021 навчальний рік уже заплановано: «Heritage Reuse in Post-Industrial Urban Setting: From Burden to Resource», «Online Public Engagement for Public History», «Музейництво», «Історія і колективна памʼять», «Історичний туризм».