Богослов’я


Програма з богослов’я готує моральних лідерів для Церкви та суспільства з проактивною позицією, які спроможні до етичної рефлексії про економічні, політичні, культурні явища через призму віри.

 

 • Міждисциплінарність
  Формування у студентів цілісної системи філософських, богословських та гуманітарних знань, і мовної компоненти зокрема, забезпечується міждисциплінарними зв’язками між кафедрами факультету та університету загалом. Завдяки широкому меню дисциплін вільного вибору і можливості здійснення вільного вибору, студенти освітньої програми можуть обирати для вивчення навчальні курси зі сфери ІТ, психології, політології, економіки, охорони здоров’я, журналістики та ін.
 • Ціннісний підхід
  Україна є унікальною релігійною поліконфесійною дійсністю, яка потребує фахівців та християнських лідерів, спроможних осмислювати роль релігії в суспільних трансформаціях, керувати суспільними змінами задля миру і суспільного поступу. Програма надає європейську філософсько-богословську освіту із соціальним заангажуванням. Є найкращою підготовкою до служіння в церковному середовищі та на глобальному рівні.
 • Практичне навчання
  Студенти бакалаврської богословської програми проходять практику “Літня англомовна школа” метою якої є інтесивне вивчення іноземної мови. Впродовж 3-го та 4-го років навчання студенти проходять соціально-душпастирську практику у різноманітних соціальних закладах/установах м. Львова. Одним із завершальних етапів овітньої програми є проходження студентами випускового курсу “Педагогічної практики” у львівських загальноосвітніх закладах. Широке університетське студентське меню суспільно-громадської діяльності дозволяє студентам набирати практичних навиків у різноманітних сферах за власним уподобанням.
 • Викладачі
  Викладачами освітньої програми «Богослов’я» є фахівці з науковими ступенями здобутими, як в Україні так і в закордонних освітніх закладах. Серед викладачів філософсько-богословського факультету УКУ значну частину становлять його випускники, що були скеровані на ліценціатські й докторські студії у провідні європейські та американські університети, наприклад: Оксфордський університет (Великобританія), Лювенський католицький університет (Бельгія), Католицький університет Америки (Вашингтон, США), Люблінський католицький університет (Польща), Католицький університет Айхштет-Інґольштадт (Німеччина), Папський біблійний інститут (Рим, Італія), Патристичний інститут св. Августина (Рим, Італія), Університет св. Павла (Оттава, Канада), Папський григоріанський університет (Рим, Італія), Папський східний інститут (Рим, Італія), Варміно-Мазурський університет (Ольштин, Польща), Університет м. Ополє (Польща) й інші, та пройшли визнання своїх наукових ступенів в українській освітній системі.
 • Середовище
  Cтуденти стають частиною спільноти УКУ, зростають духовно та світоглядно. Теоретичне навчання віднаходить свій практичний вимір у літургійно-молитовному житті Університету і в готовності викладачів і студентів служити Богові та потребуючим. Повага до студентів, увага до їхніх навчальних потреб, партнерське відношення, чесність у стосунках творять міцний фундамент академічної спільноти нашого факультету.
 • Іноземні мови
  За час навчання студент має можливість вивчити декілька класичних та сучасних іноземних мов, вдосконалити їх до рівня В2, брати участь в англомовних літніх школах та семестрових навчаннях в європейських університетах із стипендійною підтримкою (Erasmus+, FUCE).
 • Міжнародність
  Єдина в Україні міжнародно акредитована богословська програма. Поряд із дипломом бакалавра богослов’я державного зразка (МОН України), філософсько-богословський факультет надає можливість отримати також і міжнародно визнаний диплом Sacrae Theologiae Baccalaureatus (S.T.B.) після успішного завершення державних бакалаврської та магістерської богословських програм ФБФ. Можливість участі у семестрових програмах студентської мобільності, міжнародних стажуваннях у європейських університетах в рамках співпраці з Федерацією Католицьких Університетів Європи (FUCE) зі стипендійною підтримкою. Можливість участі, починаючи з 3-го курсу навчання, у закордонних навчальних програмах Erasmus+ зі стипендійною підтримкою. Станом на 2018-2019 н. р. УКУ має 58 міжнародних університетів-партнерів у країнах Європи, Північної та Південної Америки та 19 університетів для студентських обмінів у рамках програми Erasmus+.

Сфери працевлаштування випускника

 • Наукова робота – можливість продовжити студії на магістерському та ліценціатському, а згодом і на докторському рівні в УКУ або в мережі католицьких університетів Європи та світу
 • Викладацька робота 
 • Перекладач 
 • Редактор 
 • Робота в церковних адміністраціях 
 • Фахівці з релігійних питань у ЗМІ, радники в установах та відомствах
 • Сфера благодійних та громадських організацій

Форма навчання – денна. Тривалість навчання – 3 роки і 10 місяців.
Ліцензійний обсяг – 70 осіб

Для вступу на програму до Приймальної комісії слід подати сертифікати ЗНО з 

 • Української мови та літератури,
 • Історії України,
 • Іноземної мови / Географії / Хімії / Фізики / Біології / Математики 

Для конкурсного відбору на перший курс денної форми навчання приймальна комісія приймає сертифікат ЗНО за 2019, 2020, 2021 та 2022 роки.

Більше інформації про вступ 2022 

Вартість навчання на бакалаврській програмі з Богослов’я для вступників у 2022 році становить 80 000 грн за один рік. Благодійний фонд Українського католицького університету для вступників на програму “Богослов’я” у 2022 році надає вступну стипендію у розмірі 65% на 4 роки навчання на бакалавраті.

Хто може отримати вступну стипендію?
Вступну стипендію надаватимуть тим вступникам, які виконають вимоги до зарахування в УКУ (подадуть документи у Приймальну комісію), та подадуть відповідну заявку у Благодійний фонд УКУ при подачі оригіналів документі на вступ. 

Що потрібно зробити, щоб отримати вступну стипендію?
1. Виконати вимоги до зарахування в УКУ (подати оригінали документів відповідно до Правил прийому).
2. У день вступу в УКУ подати у Благодійний фонд заяву на отримання вступної стипендії.  

Також вступник, який отримав вступну стипендію, може претендувати на отримання інших стипендій (академічно-соціальної, соціальної, факультетської). Детальніше про умови їхнього отримання тут. 


Маєте запитання щодо вартості навчання?
Заповніть електронну форму і представники Центру абітурієнта
сконтактують з Вами найближчим часом


ПОСЛАНЦІ ПРОГРАМИ “БОГОСЛОВ’Я”

Зацікавила програма, але не вдалося отримати відповідей на усі запитання? Бажаєте дізнатися про студентське життя в УКУ з перших уст? Не проґавте нагоду поспілкуватися зі студентами програми “Богослов’я”. Обирайте соцмережу та пишіть, запитуйте, дізнавайтеся все, що цікавить. Вони будуть раді Вам допомогти!

  

 

 


Про програму в цитатах

 

 

Хочете отримувати більше інформації про програму?

Центр абітурієнта УКУ

Графік роботи:

З понеділка по п'ятницю
10:00 - 17:00
Перерва з 12:00 по 13:00

Ел. пошта:

Viber icon TIKTOK icon