Artes Liberales: Філологія

Філологія в УКУ – бакалаврська програма для тих, хто прагне:
• отримати фундаментальні знання в галузі літературознавства та лінгвістики;
• вивчити кілька класичних і сучасних іноземних мов;
• заглибитися у світ слів і текстів;
• здобути базові практичні компетенції: читати, розуміти й інтерпретувати, а також виголошувати і писати тексти українською та іншими мовами;
• навчитися застосовувати цифрові технології у різних сферах філологічної діяльності.

 • Міждисциплінарність
  Зорієнтованість на інтердисциплінарність, що пропагує Artes Liberales, вплинула не лише на програмування зв’язків філологічних дисциплін з іншими науками, але й на усунення штучних меж поміж філологічними галузями, а це створює нові перспективи як в академічній, так і практичній сферах. Програма поєднує різні філологічні спеціальності: українська, класична, англійська філології, комп’ютерна лінгвістика.
 • Ціннісний підхід
  Пам’ятаючи, що знання без правдивої моральності можуть бути деструктивними, намагаємося дати нашим студентам глибоке розуміння великих цінностей, сформованих студіями, особистим пережиттям, обміном думками, поглядами і дискусіями. Розуміємо здобуття освіти як спільну справу тих, хто вчить і навчається.
  Усі студенти проходять курси Світоглядного ядра. Ми хочемо допомогти студентам зростати не лише інтелектуально та професійно, але і плекати у них усвідомлення власної відповідальності та вміння будувати своє життя на християнських цінностях та принципах спільного блага й людської гідності. Відтак програма формуватиметься довкола трьох напрямків – “Бог і я”, “Люди і я”, “Світ і я”.
 • Практичне навчання
  Програма побудована на засадах активного навчання: через семінарські заняття, дискусії і дослідження, залучення в діючі проєкти. Важливе значення мають практики, які відбуваються у формі інтенсивів з професіоналами-практиками, або ж як стажування.
 • Викладачі
  Усі курси читають викладачі-спеціалісти, що добре орієнтуються в актуальних питаннях різних філологічних ділянок і мають активну професійну поставу. Доповнюють програму гостьові професори з України і закордону.
 • Середовище
  Студенти стають частиною спільноти УКУ, зростають духовно та творчо. 
 • Іноземні мови
  Студенти мають можливість вивчити чи вдосконалити англійську мову, завдяки інтенсивним заняттям першого і другого років навчання, Літній англомовній школі, Літній перекладацькій школі, низці курсів, що читаються англійською або присвячені англо-українському перекладу. З третього курсу є можливість розпочати або продовжити вивчення другої сучасної іноземної мови (німецької, французької, англійської). Велика увага присвячується вивченню “старих мов”: латини, греки, церковнослов’янської, що створює добру філологічну базу, а також сприяє вивченню ширшого кола сучасних мов.
 • Міжнародність
  УКУ має 54 міжнародних університети-партнери у країнах Європи, Північної та Південної Америки. 15 університетів для студентських обмінів у рамках програми Еразмус+ у 2018-2019 р.

Подальша траєкторія студента:

Освіта, здобута на філологічній програмі УКУ, дає можливість реалізуватися в академічній і практичній сфері. Наш випускник вміє:

 • працювати з текстом і словом як на різних етапах опрацювання готового тексту, так і його створення (в академічній чи у розмаїтих практичних сферах);
 • працювати з джерелами, написаними давніми і сучасними мовами, вміти оцінити, зрозуміти і передати культурно-історичний контекст при перекладі чи аналізі;
 • продовжувати академічну траєкторію, розвиваючи різні напрями мовознавчої чи літературознавчої науки;
 • досконало володіти українською мовою, вміти висловлюватися усно і письмово, опанувавши різні стилі;
 • займати активну і професійну позицію в питаннях мовної політики; впливати на мовний ландшафт українських міст і сіл, сприяти підвищенню загальної культури висловлювання у різних сферах життя, зокрема рекламній;
 • ініціювати і втілювати видавничі проєкти, розуміти етапи видавничої роботи, співпрацювати з іншими фахівцями видавничої сфери; вміти виявити і заповнити культурні прогалини в українському просторі книгочитання;
 • розуміти тенденції розвитку і можливості розвитку комп’ютерної лінгвістики, бачити можливості розвитку на українському ґрунті, співпрацювати з фахівцями або ж самостійно втілювати проєкти.

Форма навчання – денна. Тривалість навчання – 3 роки і 10 місяців.
Обсяг набору 2023 – 40 осіб 

Детальнішу інформацію щодо вступу у 2023 році ми повідомимо найближчим часом після офіційного затвердження Порядку прийому у МОН! 

Рекомендуємо переглянути інформацію про вступ 2022 

Підсумки вступної кампанії 2022 можна переглянути тут 

 

Вартість навчання на бакалаврській програмі “Artes Liberales: Філологія” для вступників у 2023 році становить 110 000 грн за один рік.

Кожен вступник, який вмотивований навчатися на цій програмі та має потребу у фінансовій підтримці може взяти участь у Конкурсі на отримання Стипендії від Університету! Стипендія  може покривати від 25% до 100% вартості навчання та надається на 2 роки навчання (на 2-ий курс за умови підтвердження певного академічного рівня після завершення 1-го курсу).

Більше про стипендію від Університету!

 


Маєте запитання щодо вартості навчання?
Заповніть електронну форму  і представники Центру абітурієнта
сконтактують з Вами найближчим часом

 

 


ПОСЛАНЦІ ПРОГРАМИ “ФІЛОЛОГІЯ”

Зацікавила програма, але не вдалося отримати відповідей на усі запитання? Бажаєте дізнатися про студентське життя в УКУ з перших уст? Не проґавте нагоду поспілкуватися зі студентами програми “Філологія”. Обирайте соцмережу та пишіть, запитуйте, дізнавайтеся все, що цікавить. Вони будуть раді Вам допомогти!

Аліна Литвинів

 

Студентка 3-го курсу програми “Artes Liberales: Філологія” 

Рідне місто: Підволочиськ
Вік: 19

Членкиня Логофілії (студініціатива філологів). Професійні зацікавлення: переклад і редагування текстів, інтермедіяльність в літературі хобі: бадмінтон, подорожі містечками України, читання віршів/літератури під вино і свічки)

“Одна мудра латинська сентенція каже: Si sapis, sis apis (Якщо ти розумний, то будь як бджола). Вступивши на філологію я зрозуміла, що ця спеціальність не лише про читання книжок і вивчення іноземних мов, а про справді бджолину працю. Працю зі словом у всіх його агрегатних станах – усному, письмовому, енергетичному. Філологія – це любов і мистецтво слова, мистецтво красиве, емоційне, багатогранне, невичерпне.”

Марія Федій

 

Студентка 2-го курсу програми “Artes Liberales: Філологія” 

Рідне місто: Львів
Вік: 18

Членкиня Братства, Медіаблоку, Організації студентських спортивних активностей. Співає у хорі, колись танцювала, пишу, але ніколи не публікує. Любить читати сучасні психологічні та любовні романи

“Філологія в УКУ, безперечно, дала мені розуміння хто такий філолог і як ним стати. Це глибоке занурення у світ слова та тексту слугує таким собі лакмусовим папірцем для пізнання себе та світу навколо. Всього за два роки навчання, знання п‘яти іноземних мов виглядає не таким вже й недосяжним бажанням. А ще можу сміливо запевнити, що читання латинських та давньогрецьких текстів — це не нудно!”

Хочете отримувати більше інформації про програму?

Центр абітурієнта УКУ

Графік роботи:

З понеділка по п'ятницю
10:00 - 17:00
Перерва з 12:00 по 13:00

Ел. пошта:

Viber icon TIKTOK icon Spotify icon