Artes Liberales: Філологія

Філологія в УКУ – бакалаврська програма для тих, хто прагне:
• отримати фундаментальні знання в галузі літературознавства та лінгвістики;
• вивчити кілька класичних і сучасних іноземних мов;
• заглибитися у світ слів і текстів;
• здобути базові практичні компетенції: читати, розуміти й інтерпретувати, а також виголошувати і писати тексти українською та іншими мовами;
• навчитися застосовувати цифрові технології у різних сферах філологічної діяльності.

 • Міждисциплінарність
  Зорієнтованість на інтердисциплінарність, що пропагує Artes Liberales, вплинула не лише на програмування зв’язків філологічних дисциплін з іншими науками, але й на усунення штучних меж поміж філологічними галузями, а це створює нові перспективи як в академічній, так і практичній сферах. Програма поєднує різні філологічні спеціальності: українська, класична, англійська філології, комп’ютерна лінгвістика.
 • Ціннісний підхід
  Пам’ятаючи, що знання без правдивої моральності можуть бути деструктивними, намагаємося дати нашим студентам глибоке розуміння великих цінностей, сформованих студіями, особистим пережиттям, обміном думками, поглядами і дискусіями. Розуміємо здобуття освіти як спільну справу тих, хто вчить і навчається.
  Усі студенти проходять курси Світоглядного ядра. Ми хочемо допомогти студентам зростати не лише інтелектуально та професійно, але і плекати у них усвідомлення власної відповідальності та вміння будувати своє життя на християнських цінностях та принципах спільного блага й людської гідності. Відтак програма формуватиметься довкола трьох напрямків – “Бог і я”, “Люди і я”, “Світ і я”.
 • Практичне навчання
  Програма побудована на засадах активного навчання: через семінарські заняття, дискусії і дослідження, залучення в діючі проєкти. Важливе значення мають практики, які відбуваються у формі інтенсивів з професіоналами-практиками, або ж як стажування.
 • Викладачі
  Усі курси читають викладачі-спеціалісти, що добре орієнтуються в актуальних питаннях різних філологічних ділянок і мають активну професійну поставу. Доповнюють програму гостьові професори з України і закордону.
 • Середовище
  Студенти стають частиною спільноти УКУ, зростають духовно та творчо. 
 • Іноземні мови
  Студенти мають можливість вивчити чи вдосконалити англійську мову, завдяки інтенсивним заняттям першого і другого років навчання, Літній англомовній школі, Літній перекладацькій школі, низці курсів, що читаються англійською або присвячені англо-українському перекладу. З третього курсу є можливість розпочати або продовжити вивчення другої сучасної іноземної мови (німецької, французької, англійської). Велика увага присвячується вивченню “старих мов”: латини, греки, церковнослов’янської, що створює добру філологічну базу, а також сприяє вивченню ширшого кола сучасних мов.
 • Міжнародність
  УКУ має 54 міжнародних університети-партнери у країнах Європи, Північної та Південної Америки. 15 університетів для студентських обмінів у рамках програми Еразмус+ у 2018-2019 р.

Подальша траєкторія студента:

Освіта, здобута на філологічній програмі УКУ, дає можливість реалізуватися в академічній і практичній сфері. Наш випускник вміє:

 • працювати з текстом і словом як на різних етапах опрацювання готового тексту, так і його створення (в академічній чи у розмаїтих практичних сферах);
 • працювати з джерелами, написаними давніми і сучасними мовами, вміти оцінити, зрозуміти і передати культурно-історичний контекст при перекладі чи аналізі;
 • продовжувати академічну траєкторію, розвиваючи різні напрями мовознавчої чи літературознавчої науки;
 • досконало володіти українською мовою, вміти висловлюватися усно і письмово, опанувавши різні стилі;
 • займати активну і професійну позицію в питаннях мовної політики; впливати на мовний ландшафт українських міст і сіл, сприяти підвищенню загальної культури висловлювання у різних сферах життя, зокрема рекламній;
 • ініціювати і втілювати видавничі проєкти, розуміти етапи видавничої роботи, співпрацювати з іншими фахівцями видавничої сфери; вміти виявити і заповнити культурні прогалини в українському просторі книгочитання;
 • розуміти тенденції розвитку і можливості розвитку комп’ютерної лінгвістики, бачити можливості розвитку на українському ґрунті, співпрацювати з фахівцями або ж самостійно втілювати проєкти.

Форма навчання – денна. Тривалість навчання – 3 роки і 10 місяців.
Обсяг набору 2022 – 35 осіб 

Для вступу на програму до Приймальної комісії слід подати сертифікати НМТ з 

 • Української мови,
 • Математики,
 • Історії України 

Для конкурсного відбору на перший курс денної форми навчання приймальна комісія приймає також сертифікати ЗНО за 2019, 2020 та 2021 роки. Детальніше – тут

Більше інформації про вступ 2022

Вартість навчання на бакалаврській програмі Artes Liberales: Філологія для вступників у 2022 році становить 80 000 грн за один рік. Благодійний фонд Українського католицького університету для вступників на програму “Artes Liberales: Філологія” у 2022 році надає вступну стипендію у розмірі 50% на 4 роки навчання на бакалавраті.

Хто може отримати вступну стипендію?
Вступну стипендію надаватимуть тим вступникам, які виконають вимоги до зарахування в УКУ (подадуть документи у Приймальну комісію), та подадуть відповідну заявку у Благодійний фонд УКУ при подачі оригіналів документі на вступ. 

Що потрібно зробити, щоб отримати вступну стипендію?
1. Виконати вимоги до зарахування в УКУ (подати оригінали документів відповідно до Правил прийому).
2. У день вступу в УКУ подати у Благодійний фонд заяву на отримання вступної стипендії.  

Також вступник, який отримав вступну стипендію, може претендувати на отримання інших стипендій (академічно-соціальної, соціальної, факультетської). Детальніше про умови їхнього отримання тут. 


Маєте запитання щодо вартості навчання?
Заповніть електронну форму  і представники Центру абітурієнта
сконтактують з Вами найближчим часом

 

 


ПОСЛАНЦІ ПРОГРАМИ “ФІЛОЛОГІЯ”

Зацікавила програма, але не вдалося отримати відповідей на усі запитання? Бажаєте дізнатися про студентське життя в УКУ з перших уст? Не проґавте нагоду поспілкуватися зі студентами програми “Філологія”. Обирайте соцмережу та пишіть, запитуйте, дізнавайтеся все, що цікавить. Вони будуть раді Вам допомогти!

 

 

 

 


Про програму в цитатах

Хочете отримувати більше інформації про програму?

Центр абітурієнта УКУ

Графік роботи:

З понеділка по п'ятницю
10:00 - 17:00
Перерва з 12:00 по 13:00

Ел. пошта:

Viber icon TIKTOK icon