Філологія (Artes Liberales)

Філологія в УКУ – бакалаврська програма для тих, хто прагне:
• отримати фундаментальні знання в галузі літературознавства та лінгвістики;
• вивчити кілька класичних і сучасних іноземних мов;
• заглибитися у світ слів і текстів;
• здобути базові практичні компетенції: читати, розуміти й інтерпретувати, а також виголошувати і писати тексти українською та іншими мовами;
• навчитися застосовувати цифрові технології у різних сферах філологічної діяльності.

 • Міждисциплінарність
  Зорієнтованість на інтердисциплінарність, що пропагує Artes Liberales, вплинула не лише на програмування зв’язків філологічних дисциплін з іншими науками, але й на усунення штучних меж поміж філологічними галузями, а це створює нові перспективи як в академічній, так і практичній сферах. Програма поєднує різні філологічні спеціальності: українська, класична, англійська філології, комп’ютерна лінгвістика.
 • Ціннісний підхід
  Пам’ятаючи, що знання без правдивої моральності можуть бути деструктивними, намагаємося дати нашим студентам глибоке розуміння великих цінностей, сформованих студіями, особистим пережиттям, обміном думками, поглядами і дискусіями. Розуміємо здобуття освіти як спільну справу тих, хто вчить і навчається.
  Усі студенти проходять курси Світоглядного ядра. Ми хочемо допомогти студентам зростати не лише інтелектуально та професійно, але і плекати у них усвідомлення власної відповідальності та вміння будувати своє життя на християнських цінностях та принципах спільного блага й людської гідності. Відтак програма формуватиметься довкола трьох напрямків – “Бог і я”, “Люди і я”, “Світ і я”.
 • Практичне навчання
  Програма побудована на засадах активного навчання: через семінарські заняття, дискусії і дослідження, залучення в діючі проєкти. Важливе значення мають практики, які відбуваються у формі інтенсивів з професіоналами-практиками, або ж як стажування.
 • Викладачі
  Усі курси читають викладачі-спеціалісти, що добре орієнтуються в актуальних питаннях різних філологічних ділянок і мають активну професійну поставу. Доповнюють програму гостьові професори з України і закордону.
 • Середовище
  Студенти стають частиною спільноти УКУ, зростають духовно та творчо. 
 • Іноземні мови
  Студенти мають можливість вивчити чи вдосконалити англійську мову, завдяки інтенсивним заняттям першого і другого років навчання, Літній англомовній школі, Літній перекладацькій школі, низці курсів, що читаються англійською або присвячені англо-українському перекладу. З третього курсу є можливість розпочати або продовжити вивчення другої сучасної іноземної мови (німецької, французької, англійської). Велика увага присвячується вивченню “старих мов”: латини, греки, церковнослов’янської, що створює добру філологічну базу, а також сприяє вивченню ширшого кола сучасних мов.
 • Міжнародність
  УКУ має 54 міжнародних університети-партнери у країнах Європи, Північної та Південної Америки. 15 університетів для студентських обмінів у рамках програми Еразмус+ у 2018-2019 р.

Подальша траєкторія студента:

Освіта, здобута на філологічній програмі УКУ, дає можливість реалізуватися в академічній і практичній сфері. Наш випускник вміє:

 • працювати з текстом і словом як на різних етапах опрацювання готового тексту, так і його створення (в академічній чи у розмаїтих практичних сферах);
 • працювати з джерелами, написаними давніми і сучасними мовами, вміти оцінити, зрозуміти і передати культурно-історичний контекст при перекладі чи аналізі;
 • продовжувати академічну траєкторію, розвиваючи різні напрями мовознавчої чи літературознавчої науки;
 • досконало володіти українською мовою, вміти висловлюватися усно і письмово, опанувавши різні стилі;
 • займати активну і професійну позицію в питаннях мовної політики; впливати на мовний ландшафт українських міст і сіл, сприяти підвищенню загальної культури висловлювання у різних сферах життя, зокрема рекламній;
 • ініціювати і втілювати видавничі проєкти, розуміти етапи видавничої роботи, співпрацювати з іншими фахівцями видавничої сфери; вміти виявити і заповнити культурні прогалини в українському просторі книгочитання;
 • розуміти тенденції розвитку і можливості розвитку комп’ютерної лінгвістики, бачити можливості розвитку на українському ґрунті, співпрацювати з фахівцями або ж самостійно втілювати проєкти.

Форма навчання – денна. Тривалість навчання – 3 роки і 10 місяців.
Обсяг набору 2021 – 35 осіб 

Для вступу на програму до Приймальної комісії слід подати сертифікати ЗНО з 

 • української мови та літератури,
 • іноземної мови,
 • Математики / Історії України / Біології / Географії / Фізики / Хімії. 

Для конкурсного відбору на перший курс денної форми навчання приймальна комісія приймає сертифікат ЗНО за 2018, 2019, 2020, 2021 роки. 

Якщо абітурієнт бажає претендувати на отримання стипендії – зверніть увагу на інформацію про сертифікати ЗНО.

Більше інформації про вступ 2021

Повна вартість навчання на освітніх програмах УКУ становить в середньому 3300 у.о. на рік в гривневому еквіваленті. Завдяки підтримці доброчинців УКУ навчання на програмі “Філологія” в 2021-2022 навчальному році коштуватиме 35 000 грн.

Вступники, які бажають отримати стипендію на навчання та мають певну соціальну потребу, можуть з 15-го січня по 15-те березня податись на академічно-соціальну та соціальну стипендії. Крім того, з 15-го травня числа буде відкрито подання на отримання стипендії “Факультетська” 👇

Більше інформації про стипендії в УКУ


ПОСЛАНЦІ ПРОГРАМИ “ФІЛОЛОГІЯ”

Зацікавила програма, але не вдалося отримати відповідей на усі запитання? Бажаєте дізнатися про студентське життя в УКУ з перших уст? Не проґавте нагоду поспілкуватися зі студентами програми “Філологія”. Обирайте соцмережу та пишіть, запитуйте, дізнавайтеся все, що цікавить. Вони будуть раді Вам допомогти!

 

 


Про програму в цитатах

Центр абітурієнта УКУ

Графік роботи:

З понеділка по п'ятницю
10:00 - 17:00
Перерва з 12:00 по 13:00

Ел. пошта:

Viber icon TIKTOK icon