Artes Liberales: Культурологія

Це програма для тих, хто прагне: зрозуміти, як людина творить культуру, а культура людину, що таке цінності і як вони формуються, як культура взаємодіє з економікою і технологіями, уявити багатогранність минулого, потенціал сучасного, можливості майбутнього, працювати у сфері креативних індустрій, культурних інституцій, мистецьких і дослідницьких проектів.

 • Міждисциплінарність
  Програма грунтується на органічному поєднанні культурознавчих студій, сучасних технологій та економічних знань, що сприяє усвідомленню глибинних і животворних джерел культури, формуванню різнобічних знань про неї, вмінню розглядати культурні явища й процеси комплексно у різноманітних контекстах.
 • Ціннісний підхід
  Навчання як творчий діалог, скерований на взаємне (з боку викладача і студента) формування живого знання й унікального досвіду.
  Усі студенти проходять курси Світоглядного ядра. Ми хочемо допомогти студентам зростати не лише інтелектуально та професійно, але і плекати у них усвідомлення власної відповідальності та вміння будувати своє життя на християнських цінностях та принципах спільного блага й людської гідності. Відтак програма формуватиметься довкола трьох напрямків – “Бог і я”, “Люди і я”, “Світ і я”.
 • Практичне навчання
  Значну частину програми складають стажування в інституціях і проектах, тренінги, які вестимуть практики – люди, що мають досвід роботи в приватних, громадських та державних культурних установах, досвід реалізації успішних проектів. Така практична орієнтованість забезпечує студентів знаннями принципів і механізмів функціонування культури, вміннями ініціювати та реалізовувати діяльність, зокрема, у сферах культурної критики, політики, індустрій.
 • Викладачі
  Провідні українські дослідники та практики культури, які готові ділитись зі студентами своїми знаннями і досвідом у відкритих та інтерактивних форматах. Насичена програма від гостьових українських та закордонних лекторів.
 • Середовище
  Студенти стають частиною спільноти УКУ, зростають духовно та творчо.
 • Іноземні мови
  Студенти мають можливість вивчити або значно вдосконалити англійську мову завдяки інтенсивному заняттям упродовж 1 року навчання і літній школі, щоб потім мати можливість повноцінно брати участь в основних і вибіркових англомовних курсах. Окремо можна розпочати навчання і вдосконалювати другу іноземну мову. 
 • Міжнародність
  УКУ має 54 міжнародних університети-партнери у країнах Європи, Північної та Південної Америки. 15 університетів для студентських обмінів у рамках програми Еразмус+ у 2018-2019 р.

Де можна застосувати свої вміння після закінчення культурології?

 • Працювати в музеях, галереях, центрах та інших інституціях, що займаються культурою
 • Займатися ревіталізацією занедбаних історичних місць (міських дільниць, поселень, історико-культурних заповідників)
 • Започаткувати власне культурне підприємство – надавати послуги у сфері креативних індустрій
 • Організовувати заняття і майстерні для дітей і дорослих в культурних центрах, громадських організаціях (іншими словами, займаються освітою та соціокультурною діяльністю)
 • Бути консультантами в соціально відповідальному бізнесі, великих компаніях, зацікавлених в інвестиціях в культуру. Культурологи пояснюють, що таке культура і що означають її окремі елементи. У світі глобальних зв’язків щораз частіше виникає потреба в таких фахівцях
 • Працювати в туристичних агенціях, як організатори і керівники мандрівок. Подорожуючи Ти можеш писати про свої враження, фотографувати, підготувати захопливе видання чи популярний блог
 • Стати куратором або експертом у проектах, пов’язаних із мистецтвом
 • У громадських та державних організаціях проводити дослідження, укладати стратегії розвитку – займаютися всім, де необхідне критичне мислення і розуміння Іншого
 • Працювати в медіях – вміння «бачити більше» та аналізувати реальність там завжди потрібна
 • Знайти себе у сфері реклами: культурологи краще розуміють інших і краще знають, як можна до них «достукатись»
 • Реалізувати себе в сфері дипломатії, що сьогодні, як ніколи, потребує людей, здатних не тривіально мислити, яскраво представляти країну, завдяки культурі налагоджувати приязні і продуктивні міждержавні зв’язки

Форма навчання – денна. Тривалість навчання – 3 роки і 10 місяців.
Обсяг набору 2022 – 35 осіб 

Для вступу на програму до Приймальної комісії слід подати сертифікати НМТ з 

 • Української мови,
 • Математики,
 • Історії України 

Для конкурсного відбору на перший курс денної форми навчання приймальна комісія приймає також сертифікати ЗНО за 2019, 2020 та 2021 роки. Детальніше – тут

Більше інформації про вступ 2022

Вартість навчання на бакалаврській програмі Artes Liberales: Культурологія для вступників у 2022 році становить 80 000 грн за один рік. Благодійний фонд Українського католицького університету для вступників на програму “Artes Liberales: Культурологія” у 2022 році надає вступну стипендію у розмірі 50% на 4 роки навчання на бакалавраті.

Хто може отримати вступну стипендію?
Вступну стипендію надаватимуть тим вступникам, які виконають вимоги до зарахування в УКУ (подадуть документи у Приймальну комісію), та подадуть відповідну заявку у Благодійний фонд УКУ при подачі оригіналів документі на вступ. 

Що потрібно зробити, щоб отримати вступну стипендію?
1. Виконати вимоги до зарахування в УКУ (подати оригінали документів відповідно до Правил прийому).
2. У день вступу в УКУ подати у Благодійний фонд заяву на отримання вступної стипендії.  

Також вступник, який отримав вступну стипендію, може претендувати на отримання інших стипендій (академічно-соціальної, соціальної, факультетської). Детальніше про умови їхнього отримання тут. 


Маєте запитання щодо вартості навчання?
Заповніть електронну форму  і представники Центру абітурієнта
сконтактують з Вами найближчим часом


ПОСЛАНЦІ ПРОГРАМИ “КУЛЬТУРОЛОГІЯ”

Зацікавила програма, але не вдалося отримати відповідей на усі запитання? Бажаєте дізнатися про студентське життя в УКУ з перших уст? Не проґавте нагоду поспілкуватися зі студентами програми “Культурологія”. Обирайте соцмережу та пишіть, запитуйте, дізнавайтеся все, що цікавить. Вони будуть раді Вам допомогти!
 
 
 

Про програму в цитатах

Хочете отримувати більше інформації про програму?

Центр абітурієнта УКУ

Графік роботи:

З понеділка по п'ятницю
10:00 - 17:00
Перерва з 12:00 по 13:00

Ел. пошта:

Viber icon TIKTOK icon