Artes Liberales: Культурологія

Це програма для тих, хто прагне: зрозуміти, як людина творить культуру, а культура людину, що таке цінності і як вони формуються, як культура взаємодіє з економікою і технологіями, уявити багатогранність минулого, потенціал сучасного, можливості майбутнього, працювати у сфері креативних індустрій, культурних інституцій, мистецьких і дослідницьких проектів.

  • Міждисциплінарність
    Програма грунтується на органічному поєднанні культурознавчих студій, сучасних технологій та економічних знань, що сприяє усвідомленню глибинних і животворних джерел культури, формуванню різнобічних знань про неї, вмінню розглядати культурні явища й процеси комплексно у різноманітних контекстах.
  • Ціннісний підхід
    Навчання як творчий діалог, скерований на взаємне (з боку викладача і студента) формування живого знання й унікального досвіду.
    Усі студенти проходять курси Світоглядного ядра. Ми хочемо допомогти студентам зростати не лише інтелектуально та професійно, але і плекати у них усвідомлення власної відповідальності та вміння будувати своє життя на християнських цінностях та принципах спільного блага й людської гідності. Відтак програма формуватиметься довкола трьох напрямків – “Бог і я”, “Люди і я”, “Світ і я”.
  • Практичне навчання
    Значну частину програми складають стажування в інституціях і проектах, тренінги, які вестимуть практики – люди, що мають досвід роботи в приватних, громадських та державних культурних установах, досвід реалізації успішних проектів. Така практична орієнтованість забезпечує студентів знаннями принципів і механізмів функціонування культури, вміннями ініціювати та реалізовувати діяльність, зокрема, у сферах культурної критики, політики, індустрій.
  • Викладачі
    Провідні українські дослідники та практики культури, які готові ділитись зі студентами своїми знаннями і досвідом у відкритих та інтерактивних форматах. Насичена програма від гостьових українських та закордонних лекторів.
  • Середовище
    Студенти стають частиною спільноти УКУ, зростають духовно та творчо.
  • Іноземні мови
    Студенти мають можливість вивчити або значно вдосконалити англійську мову завдяки інтенсивному заняттям упродовж 1 року навчання і літній школі, щоб потім мати можливість повноцінно брати участь в основних і вибіркових англомовних курсах. Окремо можна розпочати навчання і вдосконалювати другу іноземну мову. 
  • Міжнародність
    УКУ має 54 міжнародних університети-партнери у країнах Європи, Північної та Південної Америки. 15 університетів для студентських обмінів у рамках програми Еразмус+ у 2018-2019 р.

Де можна застосувати свої вміння після закінчення культурології?

  • Працювати в музеях, галереях, центрах та інших інституціях, що займаються культурою
  • Займатися ревіталізацією занедбаних історичних місць (міських дільниць, поселень, історико-культурних заповідників)
  • Започаткувати власне культурне підприємство – надавати послуги у сфері креативних індустрій
  • Організовувати заняття і майстерні для дітей і дорослих в культурних центрах, громадських організаціях (іншими словами, займаються освітою та соціокультурною діяльністю)
  • Бути консультантами в соціально відповідальному бізнесі, великих компаніях, зацікавлених в інвестиціях в культуру. Культурологи пояснюють, що таке культура і що означають її окремі елементи. У світі глобальних зв’язків щораз частіше виникає потреба в таких фахівцях
  • Працювати в туристичних агенціях, як організатори і керівники мандрівок. Подорожуючи Ти можеш писати про свої враження, фотографувати, підготувати захопливе видання чи популярний блог
  • Стати куратором або експертом у проектах, пов’язаних із мистецтвом
  • У громадських та державних організаціях проводити дослідження, укладати стратегії розвитку – займаютися всім, де необхідне критичне мислення і розуміння Іншого
  • Працювати в медіях – вміння «бачити більше» та аналізувати реальність там завжди потрібна
  • Знайти себе у сфері реклами: культурологи краще розуміють інших і краще знають, як можна до них «достукатись»
  • Реалізувати себе в сфері дипломатії, що сьогодні, як ніколи, потребує людей, здатних не тривіально мислити, яскраво представляти країну, завдяки культурі налагоджувати приязні і продуктивні міждержавні зв’язки

Форма навчання – денна. Тривалість навчання – 3 роки і 10 місяців.
Обсяг набору 2023 – 35 осіб 

Детальнішу інформацію щодо вступу у 2023 році ми повідомимо найближчим часом після офіційного затвердження Порядку прийому у МОН! 

Рекомендуємо переглянути інформацію про вступ 2022 

Підсумки вступної кампанії 2022 можна переглянути тут 

 

Вартість навчання на бакалаврській програмі “Artes Liberales: Культурологія” для вступників у 2023 році становить 110 000 грн за один рік.

Кожен вступник, який вмотивований навчатися на цій програмі та має потребу у фінансовій підтримці може взяти участь у Конкурсі на отримання Стипендії від Університету! Стипендія  може покривати від 25% до 100% вартості навчання та надається на 2 роки навчання (на 2-ий курс за умови підтвердження певного академічного рівня після завершення 1-го курсу).

Більше про стипендію від Університету!


Маєте запитання щодо вартості навчання?
Заповніть електронну форму  і представники Центру абітурієнта
сконтактують з Вами найближчим часом


ПОСЛАНЦІ ПРОГРАМИ “ARTES LIBERALES: КУЛЬТУРОЛОГІЯ”

Зацікавила програма, але не вдалося отримати відповідей на усі запитання? Бажаєте дізнатися про студентське життя в УКУ з перших уст? Не проґавте нагоду поспілкуватися зі студентами програми “Artes Liberales: Культурологія”. Обирайте соцмережу та пишіть, запитуйте, дізнавайтеся все, що цікавить. Вони будуть раді Вам допомогти!

Марта Нек

 

Студентка 2-го курсу програми “Artes Liberales: Культурологія” 

Рідне місто: Почаїв
Вік: 18 

Належить до студорганізацій Sub Rosa, PARKOVA, Студбратство. Фотографує, малює, пече солодке, вирощує вазонки, фруктові дерева та квіти. Любить кінематографію, книжки, зв’язати, кататися не велосипеді і сушити листочки/квіти. Найулюбленіше хобі – сон.

“Культурологія – це про пошук себе і про людей навколо. Перше дуже класно формується за допомогою значної кількості теорії та практики, а друге – про те, що всі, хто причетні до кафедри, абсолютно неповторні та цікаві люди, що неймовірно мотивують знати/уміти/робити більше.”

Олексій Галуга

 

Студент 2-го курсу програми “Artes Liberales: Культурологія” 

Рідне місто: Київ
Вік: 19 

Головує ініціативою від Студбратства “той гумористичний клуб”, долучається до Ради студентів та створив “Відділ з етичних питань уку”. Пише музику, пробує себе як коміка, грає у баскетбол та робить наклейки. 

“Культурологія – це наче йти стежкою, про існування якої ти не здогадувався”

Хочете отримувати більше інформації про програму?

Центр абітурієнта УКУ

Графік роботи:

З понеділка по п'ятницю
10:00 - 17:00
Перерва з 12:00 по 13:00

Ел. пошта:

Viber icon TIKTOK icon Spotify icon