Культурологія (Artes Liberales)

Це програма для тих, хто прагне: зрозуміти, як людина творить культуру, а культура людину, що таке цінності і як вони формуються, як культура взаємодіє з економікою і технологіями, уявити багатогранність минулого, потенціал сучасного, можливості майбутнього, працювати у сфері креативних індустрій, культурних інституцій, мистецьких і дослідницьких проектів.

 • Міждисциплінарність
  Програма грунтується на органічному поєднанні культурознавчих студій, сучасних технологій та економічних знань, що сприяє усвідомленню глибинних і животворних джерел культури, формуванню різнобічних знань про неї, вмінню розглядати культурні явища й процеси комплексно у різноманітних контекстах.
 • Ціннісний підхід
  Навчання як творчий діалог, скерований на взаємне (з боку викладача і студента) формування живого знання й унікального досвіду.
  Усі студенти проходять курси Світоглядного ядра. Ми хочемо допомогти студентам зростати не лише інтелектуально та професійно, але і плекати у них усвідомлення власної відповідальності та вміння будувати своє життя на християнських цінностях та принципах спільного блага й людської гідності. Відтак програма формуватиметься довкола трьох напрямків – “Бог і я”, “Люди і я”, “Світ і я”.
 • Практичне навчання
  Значну частину програми складають стажування в інституціях і проектах, тренінги, які вестимуть практики – люди, що мають досвід роботи в приватних, громадських та державних культурних установах, досвід реалізації успішних проектів. Така практична орієнтованість забезпечує студентів знаннями принципів і механізмів функціонування культури, вміннями ініціювати та реалізовувати діяльність, зокрема, у сферах культурної критики, політики, індустрій.
 • Викладачі
  Провідні українські дослідники та практики культури, які готові ділитись зі студентами своїми знаннями і досвідом у відкритих та інтерактивних форматах. Насичена програма від гостьових українських та закордонних лекторів.
 • Середовище
  Студенти стають частиною спільноти УКУ, зростають духовно та творчо.
 • Іноземні мови
  Студенти мають можливість вивчити або значно вдосконалити англійську мову завдяки інтенсивному заняттям упродовж 1 року навчання і літній школі, щоб потім мати можливість повноцінно брати участь в основних і вибіркових англомовних курсах. Окремо можна розпочати навчання і вдосконалювати другу іноземну мову. 
 • Міжнародність
  УКУ має 54 міжнародних університети-партнери у країнах Європи, Північної та Південної Америки. 15 університетів для студентських обмінів у рамках програми Еразмус+ у 2018-2019 р.

Де можна застосувати свої вміння після закінчення культурології?

 • Працювати в музеях, галереях, центрах та інших інституціях, що займаються культурою
 • Займатися ревіталізацією занедбаних історичних місць (міських дільниць, поселень, історико-культурних заповідників)
 • Започаткувати власне культурне підприємство – надавати послуги у сфері креативних індустрій
 • Організовувати заняття і майстерні для дітей і дорослих в культурних центрах, громадських організаціях (іншими словами, займаються освітою та соціокультурною діяльністю)
 • Бути консультантами в соціально відповідальному бізнесі, великих компаніях, зацікавлених в інвестиціях в культуру. Культурологи пояснюють, що таке культура і що означають її окремі елементи. У світі глобальних зв’язків щораз частіше виникає потреба в таких фахівцях
 • Працювати в туристичних агенціях, як організатори і керівники мандрівок. Подорожуючи Ти можеш писати про свої враження, фотографувати, підготувати захопливе видання чи популярний блог
 • Стати куратором або експертом у проектах, пов’язаних із мистецтвом
 • У громадських та державних організаціях проводити дослідження, укладати стратегії розвитку – займаютися всім, де необхідне критичне мислення і розуміння Іншого
 • Працювати в медіях – вміння «бачити більше» та аналізувати реальність там завжди потрібна
 • Знайти себе у сфері реклами: культурологи краще розуміють інших і краще знають, як можна до них «достукатись»
 • Реалізувати себе в сфері дипломатії, що сьогодні, як ніколи, потребує людей, здатних не тривіально мислити, яскраво представляти країну, завдяки культурі налагоджувати приязні і продуктивні міждержавні зв’язки

Форма навчання – денна. Тривалість навчання – 3 роки і 10 місяців.
Обсяг набору 2021 – 35 осіб 

Для вступу на програму до Приймальної комісії слід подати сертифікати ЗНО з 

 • української мови та літератури,
 • історії України,
 • Математики / Іноземної мови / Біології / Географії / Фізики / Хімії. 

Для конкурсного відбору на перший курс денної форми навчання приймальна комісія приймає сертифікат ЗНО за 2018, 2019, 2020, 2021 роки. 

Якщо абітурієнт бажає претендувати на отримання стипендії – зверніть увагу на інформацію про сертифікати ЗНО.

Більше інформації про вступ 2021

Повна вартість навчання на освітніх програмах УКУ становить в середньому 3300 у.о. на рік в гривневому еквіваленті. Завдяки підтримці доброчинців УКУ навчання на програмі “Культурологія” в 2021-2022 навчальному році коштуватиме 35 000 грн.

Вступники, які бажають отримати стипендію на навчання та мають певну соціальну потребу, можуть з 15-го січня по 15-те березня податись на академічно-соціальну та соціальну стипендії. Крім того, з 15-го травня числа буде відкрито подання на отримання стипендії “Факультетська” 👇

Більше інформації про стипендії в УКУ


ПОСЛАНЦІ ПРОГРАМИ “КУЛЬТУРОЛОГІЯ”

Зацікавила програма, але не вдалося отримати відповідей на усі запитання? Бажаєте дізнатися про студентське життя в УКУ з перших уст? Не проґавте нагоду поспілкуватися зі студентами програми “Культурологія”. Обирайте соцмережу та пишіть, запитуйте, дізнавайтеся все, що цікавить. Вони будуть раді Вам допомогти!
 
 Про програму в цитатах

Центр абітурієнта УКУ

Графік роботи:

З понеділка по п'ятницю
10:00 - 17:00
Перерва з 12:00 по 13:00

Ел. пошта:

Viber icon TIKTOK icon