Часті питання та відповіді

Якщо серед цих питань ви не знайшли відповіді на своє – ми завжди раді допомогти! 

Телефонуйте нам за номером +38 097 015 34 36, та ставте свої питання в Facebook, Instagram та Telegram @ucu.admission 😉

 

Чи є в УКУ бакалаврат з дизайну/англійської філології/медицини?

Ні, в УКУ є 11 бакалаврських програм, перелік яких можна переглянути за посиланням.

 

Чи можна в УКУ претендувати на державне місце?

УКУ – це недержавний  університет, тому навчатись тут можна виключно на контрактній формі навчання. Проте студенти, які мають високі академічні успіхи, а також не можуть самостійно оплатити повну вартість навчання, можуть претендувати на отримання стипендій, які частково чи повністю покривають вартість навчання. Детальніше про стипендії та на які з них ще можна подати заявку, дивіться тут.  

 

Чи визнається диплом УКУ закордоном?

Випускники УКУ отримують диплом державного зразка, який є чинним за кордоном за умови апостилювання (перекладу). Якщо абітурієнти планують вступати до університетів за кордоном, то мають додатково перевірити вимоги цих закладів стосовно українських документів про вищу освіту. 

 

Що таке вступна стипендія та кому вона надається?

Цьогоріч навчання на всіх бакалаврських програмах УКУ складає 80 тисяч грн за рік навчання. Однак, Благодійний фонд УКУ на 7 з 11 програм надає вступну стипендію абітурієнтам, які виконають вимоги до зарахування в УКУ (подадуть документи у Приймальну комісію) та подадуть заявку визначеної форми у Благодійний фонд університету. Вступна стипендія надається на 4 роки. Вартість навчання за рік з урахуванням вступної стипендії складає : 
📌на Богослов’я – 28 000 грн
📌на Філологію – 40 000 грн
📌на Культурологію – 40 000 грн
📌на Історію – 36 000  грн
📌на Соціологію – 52 000 грн
📌на Психологію – 48 000 грн
📌на Соціальну роботу – 28 000 грн

На бакалаврські програми “Етика-Політика-Економіка”, “Право”, “Комп’ютерні науки”, “ІТ та бізнес-аналітика” вступна стипендія не надається, тому вартість навчання на рік складає 80 000 грн. 

Детальніше про вартість навчання на бакалаврських програмах можна дізнатись тут.

 

Навіщо потрібен мотиваційний лист при вступі на бакалаврат?

Ми використовуватимемо мотиваційний лист лише, щоб правильно розташувати в рейтинговому списку абітурієнтів, чий бал НМТ буде однаковим. Мотиваційний лист не оцінюється додатковим балом!

До слова, ви вже можете переглянути вимоги до мотиваційних листів та критерії їх оцінювання: на бакалаврат, на магістратуру. А наприкінці липня ми проведемо серію воркшопів про те, як написати їх правильно . Стежте за нашими оновленнями 🙂

 

Якщо я складав ЗНО минулого року, чи можу з його результатами вступати цьогоріч?

Так, чинними цьогоріч вважаються сертифікати 2019-2021 років. Якщо ваші сертифікати ЗНО відповідають вимогам вказаним в таблиці, ви можете претендувати на вступ за ЗНО.

 

Що таке вступні хвилі?

5 проміжків часу по 2 дні кожен, коли абітурієнти, що отримують в рейтинговому списку рекомендацію до зарахування – особисто привозять оригінали документів в Приймальну комісію. 

Цьогоріч перша вступна хвиля розпочнеться 27 серпня о 10.00.

 

Якщо на період вступних хвиль мене не буде в Україні, чи може хтось подати оригінали документів замість мене?

Подача оригіналів документів відбувається безпосередньо абітурієнтом. Це фінальний і найважливіший етап, що вимагає фізичної присутності. У виняткових випадках, коли абітурієнт не може бути присутнім, подати його документи можуть найближчі родичі – батько або мати за наявності нотаріально завіреної довіреності. Якщо й такої можливості немає – вступник може подати документи дистанційно.

 

Що таке навчання за кордоном? Як на нього потрапити? 

Відділ міжнародних академічних зв’язків УКУ працює над опціями навчання протягом семестру закордоном. Найпоширенішими є програми обміну Erasmus + та Fuce, що пропонують опції навчання в Нідерландах, Литві, Чехії, Литві, Бельгії та інших країнах.

У межах програми UCU Global ми також розпочали співпрацю зокрема з Університетом Тайваню, Нотр Даму, Де Пол, Лапландським університетом та Університетом Леону. 

Щоб отримати можливість семестрового навчання закордоном, охочим необхідно підтвердити рівень володіння англійською мовою, підготувати мотиваційний лист, пройти співбесіду з представниками університету. Обмін доступний студентам 2-4 курсів. Більше про можливості навчання закордоном тут.

 

Чи можна навчатись на бакалавраті онлайн?

Ні, навчання на всіх бакалаврських програмах УКУ є виключно денним та очним. Ми працюємо над тим, щоб з вересня навчання відбувалось або цілковито на кампусі або принаймні в гібридному форматі.

Проте у випадку загострення ситуації через війну чи пандемію ми легко зможемо перейти на онлайн-навчання, оскільки маємо вже напрацьовані методи та інструменти, які дозволяють зробити цей формат наскільки можливо ефективним. 

 

Чи можна поєднувати навчання і роботу?

Якщо ви зможете правильно розставити пріоритети, щоб встигати і вчитись, і працювати, то звісно можливо.

Однак, ми закликаємо думати про працевлаштування принаймні з другого курсу, щоб на першому присвятити усю увагу життю в спільноті та навчанню.

 

Як потрапити на формаційну програму в Колегіум?

Безпосередньо в день подачі ваших оригіналів документів, у вас буде змога пройти співбесіду на проживання та проходження формаційної програми в Колегіумі. Окрім цього потрібно буде також заповнити аплікаційну форму.

Також рекомендуємо до співбесіди ознайомитися з деталями та правилами Формаційної програми Колегіуму.

Чи потрібно всім вступникам на всі магістерські програми складати Магістерський тест навчальних компетентностей (МТНК)? 

Складання Магістерського тесту навчальних компетенцій обов’язкове лише для вступників на основі бакалаврського диплому на такі магістерські програми :  “Клінічна психологія з основами КПТ”, “Клінічна психологія з основами ПДТ”, “Журналістика”, “Медіакомунікації”, “Управління неприбутковими організаціями”, “Публічне управління та адміністрування”, “Інновації та підприємництво”, “Менеджмент маркетингової діяльності”, “Управління технологіями”, “Управління персоналом та організаційний розвиток”, “Бізнес-адміністрування”. 

Якщо абітурієнт на ці програми вже має магістерський ступінь, він може обирати поміж складанням МТНК та співбесідою з іноземної мови. 

Умови вступу на інші магістерські програми можна переглянути тут

 

Якщо моя попередня освіта не пов’язана з магістратурою, на яку я планую вступати, чи не відмовлять мені у вступі? 

Це не проблема, адже цьогоріч на усі магістерські програми УКУ, окрім “Прав людини” (це регульована спеціальність, що вимагає мати бакалаврат з “Права”)  діє перехресний вступ. 

 

Чи можу я вступати на магістратуру, якщо закінчив свою попередню освіту 5/10/15/20 років тому?

У нас немає обмеження стосовно часу давності вашої попередньої освіти) 

 

Навіщо потрібен мотиваційний лист на вступ на магістерські програми?

При вступі на магістерські програми мотиваційний лист є обов’язковим до подачі, проте ми розглядатимемо його лише, щоб правильно розташувати в рейтинговому списку абітурієнтів, чий конкурсний бал буде однаковим. Мотиваційний лист не оцінюється додатковим балом на всі програми, окрім “Data science”, там він є єдиним критерієм вступу. Детальніше про вимоги до мотиваційних листів при вступі на магістратуру за посиланням

 

Де я можу переглянути питання вступних іспитів чи знайти перелік літератури за якою можна до них підготуватися?

Програми вступних випробувань, орієнтовні запитання та тематики кейсів, а також список допоміжної літератури можна переглянути за посиланням

 

Чи можу я отримати стипендію на навчання на магістерській програмі? 

До 20 липня абітурієнти можуть подаватись на конкурс стосовно отримання таких видів стипендій : академічна, академічно-соціальна, соціальна. 

Детальніше про те, студентам яких програм доступні стипендії та які критерії відбору, можна переглянути тут.

 

Чи можу я проживати у Колегіумі та брати участь у Формаційній програмі, якщо навчаюся на магістерській програмі?

На проживання та проходження формаційної програми в магістерському Колегіумі УКУ на проспекті Червоної Калини можуть претендувати студенти програм денної форми навчання – “Журналістика”, “Медіакомунікації”, “Фізична терапія та ерготерапія”, “Богослов’я”, “Права людини”. 

Оскільки кількість місць обмежена – поселення відбувається на конкурсній основі – за усною співбесідою в день подання оригіналів документів та заповненою електронною заявкою. 

 

Чи можу я отримати ліцензію психотерапевта після закінчення магістратур з КПТ та ПДТ в УКУ?

Наші магістерські програми з психології не готують безпосередньо психотерапевтів, однак надають базові знання та компетенції, які стосуються цієї галузі. Також вже після першого року навчання студенти програм КПТ та ПДТ беруть участь в додаткових сертифікатних програмах, пов’язаних з психотерапією.

Центр абітурієнта УКУ

Графік роботи:

З понеділка по п'ятницю
10:00 - 17:00
Перерва з 12:00 по 13:00

Ел. пошта:

Viber icon TIKTOK icon