Часті питання та відповіді

Якщо серед цих питань ви не знайшли відповіді на своє – ми завжди раді допомогти! 

Телефонуйте нам за номером +38 097 015 34 36, та ставте свої питання в Facebook, Instagram та Telegram @ucu.admission 😉

 

З якими ЗНО можна вступити в УКУ? Які мінімальні прохідні бали? Чи потрібен мотиваційний лист? Якщо я складав НМТ у 2022 році, чи можу з його результатами вступати у 2023?

Відповіді на ці та інші питанням міститимуться в Правилах прийому 2023, які будуть затверджені до кінця грудня 2022 року. Тож зараз, на жаль, точної інформації немає, але ми поділимось нею одразу після оприлюднення. Ви можете переглянути аналітику вступу 2022, щоб ознайомитись з середніми показниками НМТ, кількістю наданих стипендій, а також географією вступників.

*оскільки у 2022 році ЗНО було замінене на НМТ, а ціна помилки зросла від 1-2 балів до подекуди 5-6, аналітика може не відображати тенденцій наступної вступної кампанії

Чи можна навчатись на бакалаврських програмах УКУ заочно чи онлайн?

Ні, навчання на всіх бакалаврських програмах УКУ є виключно денним та очним. У вересні 2022 навчання розпочалось наживо на наших кампусах. 

“Наші укриття були додатково обладнані та укріплені, перевірені комісією за участі представників ДСНС і визначені придатними до використання. На відміну від багатьох закладів освіти, ми з Божою поміччю, маємо нагоду бути на кампусі і повинні нею скористатися,” – каже Дмитро Шеренговський, проректор УКУ з академічних питань.

Безпека студентів є пріоритетом для УКУ, тому у випадку загострення ситуації через війну чи пандемію, ми легко зможемо перейти на онлайн-навчання, оскільки маємо вже напрацьовані методи та інструменти, які дозволяють зробити цей формат максимально ефективним. 

Чи можна в УКУ претендувати на державне місце?

УКУ – це недержавний університет, тому навчатись тут можна виключно на контрактній формі навчання. Проте студенти, які мають високі академічні успіхи, а також не можуть самостійно оплатити повну вартість навчання, можуть претендувати на отримання стипендій, які частково чи повністю покривають вартість навчання. Детальніше про стипендійні можливості, що були доступні для абітурієнтів у 2022 році, дивіться тут.  

Що таке вступна стипендія та кому вона надається?

Вартість навчання на всіх бакалаврських програмах УКУ в 2022 році складала 80 тисяч грн за рік навчання. Однак, Благодійний фонд УКУ на 7 з 11 програм надавав вступну стипендію абітурієнтам, які отримають рекомендацію до зарахування в УКУ і вчасно подадуть оригінали документів у Приймальну комісію, а також подадуть заявку визначеної форми у Благодійний фонд університету. Вступна стипендія надається на 4 роки. Вартість навчання за рік з урахуванням вступної стипендії складала : 

  • на Богослов’я – 28 000 грн
  • на Філологію – 40 000 грн
  • на Культурологію – 40 000 грн
  • на Історію – 36 000  грн
  • на Соціологію – 52 000 грн
  • на Психологію – 48 000 грн
  • на Соціальну роботу – 28 000 грн

На бакалаврські програми “Етика-Політика-Економіка”, “Право”, “Комп’ютерні науки”, “ІТ та бізнес-аналітика” вступна стипендія не надавалась, тому вартість навчання на рік складала 80 000 грн. 

Детальніше про вартість навчання на бакалаврських програмах у 2022 році можна дізнатись тут

Затверджена вартість навчання та стипендійна політика будуть оприлюднені до кінця 2022 року.

Чи є в УКУ бакалаврат з дизайну/англійської філології/медицини?

Ні, в УКУ є 11 бакалаврських програм, перелік яких можна переглянути за посиланням.

Чи визнається диплом УКУ за кордоном?

Випускники УКУ отримують диплом державного зразка, який є чинним за кордоном за умови апостилювання або іншої процедури легалізації та встановлення еквівалентності відповідному рівню освіти. Якщо абітурієнти планують вступати до університетів за кордоном, то мають додатково перевірити вимоги цих закладів стосовно українських документів про вищу освіту. 

Що таке вступні хвилі?

Проміжки часу, коли абітурієнти, що отримують в рейтинговому списку рекомендацію до зарахування, особисто привозять оригінали документів в Приймальну комісію. Точні дати вступних хвиль у 2023 році будуть оприлюднені до кінця грудня 2022.

Що таке навчання за кордоном? Як на нього потрапити? 

Відділ міжнародних академічних зв’язків УКУ працює над опціями навчання протягом семестру за кордоном. Найпоширенішими є програми обміну Erasmus + та FUCE, що пропонують опції навчання в Нідерландах, Литві, Чехії, Литві, Бельгії та інших країнах.

У відео Галина Процик, керівниця відділу, розповідає всі можливі опції для міжнародних стажувань та навчання в УКУ.

Також у межах програми UCU Global ми розпочали співпрацю зокрема з Університетами Нотр Даму (США), Де Пол (США), Тайваню, Лапландським університетом (Фінляндія) та Університетом Леону (Іспанія). 

Щоб отримати можливість семестрового навчання за кордоном, охочим необхідно підтвердити рівень володіння англійською мовою, підготувати мотиваційний лист, пройти співбесіду з представниками університету. Обмін доступний студентам 2-4 курсів. Більше про можливості навчання за кордоном тут.

Чи можна поєднувати навчання і роботу?

Якщо ви зможете правильно розставити пріоритети, щоб встигати і вчитись, і працювати, то, звісно, можливо.

Однак, ми закликаємо думати про працевлаштування принаймні з другого курсу, щоб на першому присвятити усю увагу життю в спільноті та навчанню.

Як потрапити на формаційну програму в Колегіум?

Безпосередньо в день подачі ваших оригіналів документів, у вас буде змога пройти співбесіду на проживання та проходження формаційної програми в Колегіумі. Окрім цього потрібно буде також заповнити аплікаційну форму.

Також рекомендуємо до співбесіди ознайомитися з деталями та правилами Формаційної програми Колегіуму.

Які іспити потрібно складати, щоб вступити на магістерські програми в УКУ наступного року? Чи потрібно знати англійську мову і на якому рівні? Яку роль відіграє мій попередній диплом? Чи потрібен мотиваційний лист?

Відповіді на ці та інші питанням міститимуться в Правилах прийому 2023, які будуть затверджені до кінця грудня 2022 року. Тож зараз, на жаль, точної інформації немає, але ми поділимось нею одразу після оприлюднення. Умови вступу 2022 можна переглянути тут

Якщо моя попередня освіта не пов’язана з магістратурою, на яку я планую вступати, чи не відмовлять мені у вступі? 

Це не проблема, адже зазвичай на всі магістерські програми УКУ, окрім “Прав людини” (для вступу на цю програму потрібно мати бакалаврат з “Права”)  діє перехресний вступ. Точну інформацію стосовно вступу 2023 зможемо надати наприкінці грудня 2022.

Чи можу я вступати на магістратуру, якщо закінчив свою попередню освіту 5/10/15/20 років тому?

У нас немає обмеження стосовно часу давності вашої попередньої освіти) 

Де я можу переглянути питання вступних іспитів чи знайти перелік літератури, за якою можна до них підготуватися?

Програми вступних випробувань 2022, орієнтовні запитання та тематики кейсів, а також список допоміжної літератури можна переглянути за посиланням

Якщо я проживаю за кордоном, чи можна навчатись повністю онлайн?

Деякі з наших магістерських програм є повністю денними – це означає, що навчання відбувається 5 днів щотижня. У такому разі студент мусить відвідувати заняття наживо.

Деякі програми є денно-модульними, передбачають навчання протягом 5 днів на місяць – у цьому випадку ви повинні бути на кампусі лише протягом цього часу.

Повністю онлайн-форми не передбачено, однак, у випадку загострення ситуації через війну чи пандемію ми легко зможемо перейти на гібридний чи онлайн-формат навчання, оскільки маємо вже напрацьовані методи та інструменти, які дозволяють зробити цей формат максимально ефективним. 

Чи можу я отримати стипендію на навчання на магістерській програмі? 

Так, абітурієнти можуть подаватись на конкурс стосовно отримання кількох видів стипендій.

Детальніше про те, студентам яких програм доступні стипендії та які критерії відбору, можна переглянути тут.

Стипендійний конкурс 2023 розпочнеться навесні.

Чи можу я проживати у Колегіумі та брати участь у Формаційній програмі, якщо навчаюся на магістерській програмі?

На проживання та проходження формаційної програми в магістерському Колегіумі УКУ на проспекті Червоної Калини можуть претендувати студенти програм денної форми навчання – “Журналістика”, “Медіакомунікації”, “Фізична терапія та ерготерапія”, “Богослов’я”, “Права людини”. 

Оскільки кількість місць обмежена, поселення відбувається на конкурсній основі – за усною співбесідою в день подання оригіналів документів та заповненою електронною заявкою. 

Чи можу я отримати ліцензію психотерапевта після закінчення магістратур з КПТ та ПДТ в УКУ?

Наші магістерські програми з психології не готують безпосередньо психотерапевтів, однак надають базові знання та компетенції в обох напрямках психотерапії, які можна використати під час професійної діяльності чи подальшого навчання. Також вже після першого року навчання студенти програм КПТ та ПДТ беруть участь в додаткових сертифікатних програмах, пов’язаних із психотерапією.

Дізнавайтесь детальніше про різницю цих програм та їх можливості від керівників програм Олександра Аврамчука та Ірини Семків.

Центр абітурієнта УКУ

Графік роботи:

З понеділка по п'ятницю
10:00 - 17:00
Перерва з 12:00 по 13:00

Ел. пошта:

Viber icon TIKTOK icon Spotify icon