ТОП 10 причин, чому варто вступити в УКУ
№1 Унікальний серед інших
УКУ – перший католицький університет на пострадянському просторі, що пропонує розмаїття академічних та позанавчальних можливостей. За сучасними будівлями та комфортними аудиторіями ховається майже сторічна історія університету: від заснування у 1929 році Греко-католицької богословської академії у Львові через роки радянської окупації до відновлення Львівської богословської академії, а відтак – Українського католицького університету. Сьогодні УКУ – сучасний навчальний заклад, що невпинно зростає. З приміщення дитячого садочку, згодом з невеликого корпусу на вулиці Свєнціцького у 90-х до трьох студентських кампусів; з 3 до 11 бакалаврських і 16 магістерських програм за останні десять років. Станом на 2022 рік тут навчаються близько 2200 студентів, на бакалаврські програми вступають понад 400 абітурієнтів і понад 350 – на магістерські, – що задає ритм у сфері вищої освіти, водночас плекаючи цінності та ідеї, закладені його засновниками.
№2 Незважаючи на труднощі, вчиться наживо
УКУ – це окрім якісної освіти, також міцне середовище, що сприяє розвитку та турбується про безпеку.
Після початку пандемії коронавірусу у 2020 році наш університет був одним з перших в Україні, що повернув гібридне навчання на кампус, а також забезпечив вакцинацію для охочих студентів, викладачів та працівників.
«Вчитися в УКУ та в Україні – це вчитися в тих умовах, коли на тебе дивиться весь світ. Є виклики, пов’язані з відключеннями, але кампус живе. Ми як той фенікс, що постійно піднімається та творимо академічне середовище,» – каже Дмитро Шеренговський, проректор УКУ з академічних питань.
№3 Ціннісний
Діяльність університету визначає його візія та місія. УКУ є відкритою академічною спільнотою, яка живе східнохристиянською традицією і виховує провідників суспільства, професіоналів для служіння в Україні та за її межами – в ім’я слави Божої, спільного блага й людської гідності. В УКУ дотримуються принципів академічної доброчесності і не толерують жодних проявів хабарництва, натомість тут створено простір для наукового пізнання, командної праці й діалогу. Тут будується спільнота, що готова повсякчас втілювати головний заклик університету: свідчити, служити, спілкуватися.
№4 Сучасний та багатофункційний кампус
УКУ забезпечує студентів усім необхідним для комфортного навчання. Світлі просторі аудиторії з комп’ютерами та проекторами, зручні місця для навчання й роботи, кондиціонери, відкриті тераси, простір для відпочинку й спорту – студенти активно користуються всіма принадами УКУ. На території університетського містечка є три кав’ярні й Трапезна, що радо приймають відвідувачів з самого ранку і до пізнього вечора. Сучасний Центр ім. Митрополита Андрея Шептицького містить бібліотеку, навчальні аудиторії, конференцзали, студентський і виставковий простори. У 2017 році його визнали “Обличчям Львова”. Студенти ж проживають в Колегіумах, що виконують не лише функцію гуртожитка, а й місця для проходження формаційної програми: студенти беруть участь у спільних поїздках, зустрічах з цікавими особистостями, змаганнях та інших активностях. Великий студентський центр на першому та нульовому поверхах другого Колегіуму поєднує кав’ярню, кінозал, більярд, настільний футбол, велопаркінг та затишний простір для виконання дедлайнів разом з друзями.
№5 Навчання серед найкращих
В УКУ навчаються ті, хто прагнуть до знань. У 2021 році 55,5% вступників на бакалаврські програми УКУ входили до 5% найкращих випускників шкіл України за результатами ЗНО. Третій рік поспіль УКУ очолює рейтинг українських університетів за балами ЗНО на контрактну форму навчання. Серед випускників УКУ є відомі підприємці, держслужбовці, політики, громадські діячі, журналісти, духовні особи та чимало інших. Наші студенти створюють свої стартапи ще під час навчання, беруть участь у світових конкурсах та перемагають у них. Наприклад, у 2019 році студенти Факультету прикладних наук перемогли у Глобальному конкурсі інновацій у Сінгапурі (Advanced Innovation Global Competition 2019), а в 2022 році команда студентів УКУ та НаУКМА вже вдруге брала участь в світовій конференції “Національна Модель ООН” у Нью-Йорку. Протягом цієї події наші студенти гучно заявили на ввесь світ про Україну та російсько-українську війну, від якої потерпають наші громадяни.
№6 Якісне викладання
Студенти УКУ мають змогу навчатися у найкращих викладачів. Щосеместру адміністрація університету проводить опитування студентів усіх факультетів щодо якості курсів та викладання. А з 2020 році в УКУ відбувається нагородження відзнакою “Найкращий викладач року”. У 2022 лауреатами відзнаки було обрано п’ятьох викладачів та викладачок: Романа Назаренка, Олександру Ніздрань, Анастасію Широку, Ірину Старовойт, Марію Титаренко.
№7 Міжнародна співпраця
Важливим напрямом діяльності університету є активна співпраця з іноземними вишами.
Відділ міжнародних академічних зв’язків УКУ працює над опціями навчання протягом семестру закордоном. Найпоширенішими є програми обміну Erasmus + та Fuce, що пропонують опції навчання в Нідерландах, Литві, Чехії, Литві, Бельгії та інших країнах. У межах програми Network of Solidarity and Strategic Partnership (Мережа солідарності та стратегічного партнерства) ми також розпочали співпрацю зокрема з Університетом Тайваню, Нотр Даму (США), Де Пол (США), Лапландським університетом та Університетом Леону.
УКУ має більш ніж 140 академічних партнерів з цілого світу і займає 4 місце серед вишів України за кількістю партнерів програми міжнародного обміну “Еразмус”.
Щоб отримати можливість семестрового навчання закордоном, охочим необхідно підтвердити рівень володіння англійською мовою, підготувати мотиваційний лист, пройти співбесіду з представниками університету. Обмін доступний студентам 2-4 курсів. Більше про можливості навчання закордоном тут.
№8 Студентське життя
УКУ – це не лише про навчання: наші студенти активно беруть участь і в позакадемічному житті. В УКУ існує студентське самоврядування: Уряд та Рада студентів, а також близько 20 студентських організацій, кожна з яких має свій напрям діяльності (допомога військовим в Україні, організація спортивних подій, культурно-мистецькі заходи, подорожі, науково-популярні проекти та безліч інших). Кожен студент УКУ може долучитися до вже створених організацій або ж започаткувати власні ініціативи. Детальніше дізнатися про студентські організації в УКУ можна тут.
Після 24 лютого від початку повномасштабного вторгнення росії кампус УКУ став осередком Волонтерський центру, де студенти координують запити військових та цивільних, збирають та розподіляють гуманітарну допомогу – їжу та ліки. Студенти долучаються до зборів коштів, плетіння маскувальних сіток, виготовлення турнікетів та самі стають тими, хто безпосередньо захищає Україну. Так Дмитро Димид, студент четвертого курсу програми ЕПЕ розповідає про свій досвід боротьби.
№9 Міждисциплінарність
Навчання в УКУ не обмежується лише спеціальністю. Студенти УКУ мають можливість самостійно обирати дисципліни для додаткового вивчення, таким чином посилюючи свої міждисциплінарні навики. Крім цього, в УКУ існують курси “Світоглядного ядра”, метою яких є цілісний розвиток особистості, формування в студентів ціннісного фундаменту, необхідного для побудови успішного майбутнього у будь-якій сфері. Як зазначив декан Факультету суспільних наук Володимир Турчиновський: “Сьогодні не достатньо лише бути професіоналом у конкретній сфері, вкрай важливо легко переходити, так би мовити, на іншу мову і дискутувати про суспільно важливі, ціннісні чи навіть релігійні речі. Не обов’язково знати все досконало, але все ж потрібно мати розуміння”.
Навчальні програми, зважаючи на оцінювання дисциплін наприкінці кожного семестру, а також на ситуацію в суспільстві, актуалізують курси, змінюють їх та додають нові. Так відтепер в межах світоглядного ядра кожен студент може обрати такі дисципліни як “Психологічна стійкість у часи випробувань”, “Навики плекання стресостійкості”, “Політичне богослов’я” та інші.
№10 Працевлаштування та розвиток кар’єри
Чимало студентів розпочинають свій професійний шлях або ж готуються до майбутнього працевлаштування ще під час навчання в університеті. В цьому їм допомагає Центр студентської кар’єри, що налагоджує зв’язки з працедавцями, пропонує кар’єрне консультування, шукає нові можливості професійних стажувань студентів та організовує для них навчальні курси розвитку додаткових компетенцій. Наприклад, в рамках “Днів кар’єри” студенти УКУ мають нагоду дізнатися, як правильно оформлювати резюме та проходити співбесіду на роботу, познайомитися з працедавцями і розглянути реальні вакансії в успішних компаніях, а на курсі “Експерти в командній роботі” – застосувати навички управління проектами та роботи в команді під час вирішення практичного кейсу від компанії-партнерів. Також є можливість пройти кар’єрну консультацію для побудови власного кар’єрного плану та професійного розвитку і курси від працедавців, фахівців ринку праці (тематики – soft та hard skills).
Для абітурієнтів, які потребують визначитись з своїм майбутнім напрямком, Центр абітурієнта УКУ пропонує чотиритижневий онлайн-курс “Навігатор кар’єри”, зареєструватись на наступний набір якого можна за посиланням.