Богослов’я

Бакалаврська програма богослов’я на філософсько-богословському факультеті УКУ готує фахівців з богослов’я. Форма навчання – денна, тривалість навчання – 3 роки і 10 місяців. В УКУ навчаються студенти різних християнських конфесій, представники інших релігій. Будь ласка, ознайомтесь з Пам’яткою про засади духовної формації в УКУ.

Умови вступу

Для вступу на програму до Приймальної комісії слід подати сертифікати ЗНО з української мови та літератури, історії України (профільний) та географії або іноземної мови. Для конкурсного відбору на перший курс денної форми навчання приймальна комісія приймає сертифікат ЗНО за 2017 рік. Детальніше про документи для вступу. Ліцензійний обсяг – 75 осіб.

Документи для вступу

Вступники на програму богослов’я подають заяву про участь у конкурсному відборі до вищого навчального закладу лише в електронній формі, окрім випадків наявності особливих умов вступу. Детальніше про документи для вступу.

Для конкурсного відбору на перший курс денної форми навчання приймальна комісія приймає сертифікат центру незалежного тестування за 2017 рік. Детальніше про вступні іспити.

Вартість навчання

Середня собівартість річного навчання одного студента на бакалаврській програмі становить 3000 у.о. Детальніше про вартість навчання.

Враховуючи складний економічний стан в Україні, що не дозволяє більшості студентів самотужки покривати повну вартість навчання, і бажаючи підтримати належний рівень викладання і навчання в УКУ, Університет, передусім завдяки щедрості жертводавців з різних країн і континентів, покриває вагому частину вартості навчання (на більшості програм ~75%). Очікується, що кожен студент УКУ покриє ціну освітньої програми, яка щорічно визначається окремим наказом Ректора.

Проте, не кожній родині під силу оплатити навіть цю суму. Це спонукало УКУ до створення стипендійного фонду, звідки надається фінансова підтримка, що покриває повну або часткову ціну освітньої програми для студента.

Крім того, всі студенти бакалаврських програм отримають матеріальну допомогу в розмірі 60% знижки на харчування в Трапезній УКУ в університетському містечку на вул. Козельницькій. Детальніше (про стипендії на бакалаврські програми УКУ)

Міжнародно визнаний диплом Sacrae Theologiae Baccalaureatus (S.T.B.)

З отриманням міжнародної акредитації філософсько-богословський факультет, поряд із дипломом бакалавра богослов’я державного зразка (МОН України), надає можливість отримати також і міжнародно визнаний диплом Sacrae Theologiae Baccalaureatus (S.T.B.) після успішного завершення державних бакалаврської та магістерської богословських програм ФБФ.

Для того, щоб після закінчення університету кандидат міг отримати міжнародний диплом, при вступі він повинен пройти співбесіду в університеті, поряд з виконанням умов вступу на бакалаврську програму з богослов’я згідно з Правилами прийому до УКУ у 2017 році.

Переваги:

 • отримання двох дипломів (державного та міжнародно визнаного зразка);
 • можливість участі у семестрових програмах студентської мобільності, міжнародних стажуваннях у європейських університетах в рамках співпраці з Федерацією Католицьких Університетів Європи (FUCE) зі стипендійною підтримкою;
 • можливість участі, починаючи з 3-го курсу навчання, у закордонних навчальних програмах Erasmus+ зі стипендійною підтримкою;
 • можливість продовжувати вищі студії на ліценціатському (S.T.L.), а згодом і на докторському рівні (S.T.D.), як в Українському католицькому університеті, так і в мережі католицьких університетів Європи та світу;
 • переваги при працевлаштуванні.

Співбесіда відбуватиметься у корпусі філософсько-богословського факультету УКУ (вул. Хуторівка, 35а), 105 ауд., за таким графіком:

19-22 липня, поч. 10:00-18:00

27-29 липня, поч. 10:00-18:00

Особливість навчання на бакалаврській програмі богослов’я 

Окрім біблійного, догматичного, літургійного, патристичного та морального богослов’я і церковного права, студенти вивчають різні філософські дисципліни, історію Церкви, духовність і сакральне мистецтво. Велику увагу звернено на вивчення як класичних, так і сучасних іноземних мов. Починаючи з третього року навчання, студенти обирають одну зі спеціалізацій: загальне богослов’я, патристика, літургіка та історія Церкви. Перелік спеціалізацій може розширюватися.

Теоретичне навчання віднаходить свій практичний вимір у літургійно-молитовному житті Університету і в готовності викладачів і студентів служити Богові та потребуючим. Повага до студентів, увага до їхніх навчальних потреб, партнерське відношення, чесність у стосунках творять міцний фундамент академічної спільноти нашого факультету.

В рамках розвитку партнерських стосунків з європейськими університетами УКУ розвиває програми студентської мобільності. Студенти мають можливість стажуватися і продовжувати навчання закордоном або в інших вищих навчальних закладах України.

Кафедри програми:

 – кафедра богослов’я
 – кафедра філософії
 – кафедра церковної історії
 – кафедра пасторального богослов’я

Види практик:

 • Літня англомовна школа
 • Соціально-душпастирська практика
 • Педагогічна практика

Можливості працевлаштування:

викладацька робота

 • викладачі богослов’я та філософії;

науково-дослідницька робота

 • науковці, перекладачі, редактори;

адміністративно-суспільна робота

 • працівники церковних адміністрацій;
 • фахівці з релігійних питань у ЗМІ, радники в установах та відомствах;
 • сфера релігійних та благодійних NGO.

Додаткові можливості під час навчання:

 

Фільм про історію філософсько-богословського факультету

Репортаж про факультет та університет

Ми в соціальних мережах:

Facebook

YouTube